Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Znana Europejczykom stolica Węgier – Budapeszt

Budapeszt, znana Europejczykom stolica Węgier, położona nad Dunajem. Uznawana za kulturalne i gospodarcze centrum kraju. Atrakcją Budapesztu są liczne tereny wypoczynkowe, między innymi Wyspa Małgorzaty na Dunaju, która daje do dyspozycji baseny kryte jak i otwarte, obiekty rozrywkowe czy Parki Miejskie. Budapeszt przez wielu Europejczyków, uznawany jest za najpiękniejsze miasto w Europie. Znajduje się tu wiele budynków, które mają duże znaczenie historyczne, między innymi zamek królewski z XIII wieku, kościół św. Macieja, który ma charakter gotycki, tureckie łaźnie z XVI wieku, parlament i wiele, wiele innych wartych uwagi budowli.

wycieczka do budapesztu z krakowa

Malownicze krajobrazy, które przedstawia nam brzeg Dunaju opierają się na wspaniałych budowlach, przepięknej konstrukcji dachach, ogromnych pomnikach i terenach górzystych. Całość tworzy zapierający dech w piersiach widok. Uroki Wzgórza Zamkowego są raczej dane tylko tym, którzy wybiorą się w to miejsce zanim wypełnione zostanie ono przez tłumy zwiedzających. Później można obejrzeć muzea, obejrzeć tureckie łaźnie czy po prostu udać się do kawiarenki na pyszny obiad i kawę. Kolejne wzgórza które są warte uwagi to Wzgórze Gellerta, Rozsadomb czy rzymskie ruiny.

gora gellerta

Niektóre części miasta są bardziej ruchliwe. Są to przeważnie typowo turystyczne uliczki gdzie działalność prowadzą kupcy i restauratorzy. Takie części Budapesztu, lepiej odwiedzać po południu. Można wtedy zaznać odpoczynku, zaznajomić się z kulturą i ludźmi Węgier. Budapeszt to piękne i duże miasto, a każdy prawdziwy koneser sztuki, kultury i historii powinien się w nim znaleźć chociaż na jeden dzień! Poruszanie po mieście jest bardzo ułatwione, mamy busy, autobusy, metro, a całodzienny bilet na jeżdżenie do woli to koszt tylko około 25 zł, tak więc za tak niewielką cenę miasto czeka na nas otworem.

wzgorze-zamkowe-w-budapeszcie

Oczywiście nie musimy wybierać się na taką wycieczkę na własną rękę. Potrzebna jest do tego duża znajomość terenu i dokładny plan tego co chcemy zwiedzić. Możemy zabrać przewodniki, mapę, gps, ale czasami to i tak nie wystarczy. Dlatego warto skorzystać z ofert biur podróży. W Polsce wycieczki do Budapesztu organizowane są z wielu miast. Kraków to miasto, w którym ludzie najchętniej korzystają z ofert wycieczek, organizowanych przez biura podróży do Budapesztu. Wycieczka do Budapesztu z Krakowa na pewno jest opłacalna ze względu na krótszą długość wyjazdu, ale i przepiękne krajobrazy za oknem. Tak więc nie czekaj dłużej! Sprawdź w najbliższym Tobie biurze podróży oferty wycieczek do tej pięknej stolicy i ruszaj w podróż życia. Nie pożałujesz.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *