Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Zdrowa i piękna skóra dzięki stosowaniu kosmetyków na bazie ziół.

Problemy dermatologiczne, jak wysypki, zaczerwienia, swędzenie lub łuszczenie się skóry, dotykają coraz szerszego grona osób. I trzeba przyznać, że tego typu kłopoty mogą się pojawić praktycznie w każdym wieku. Mało tego, bywają osoby, które kiedyś nie maiły większych problemów skórnych, ale nagle się one pojawiają. Jedną z przyczyn takich dolegliwości jest codzienny kontakt z, mniej lub bardziej szkodliwymi, składnikami produkowanych kosmetyków. Sztuczne barwniki oraz składniki zapachowe wprost przyczyniają się do powstawania podrażnień, a nawet alergii.

 

W takiej sytuacji, trudno się dziwić, iż dużą popularność zyskują produkty naturalne, czyli kosmetyki na bazie ziół. Początkowo ich zalety doceniały przede wszystkim osoby cierpiące na problemy skórne, ale obecnie coraz częściej są też stosowane przez tych, którzy nie mają żadnych problemów dermatologicznych.
To już z pewnością nie jest jedynie krótkotrwały trend, ale można przypuszczać, że rynek kosmetyków naturalnych będzie miał stale powiększające się grono odbiorców, tym bardziej że wzrasta nie tylko wiedza na temat dobroczynnych właściwości składników naturalnych, ale również świadomość stosowania określonych specyfików i możliwych skutków z tego wynikających.

cosmetics-293291_640

 

Producenci kosmetyków naturalnych wpisują się bezpośrednio w jeszcze jeden współczesny trend, a mianowicie w działania proekologiczne wyrażające się troską o szeroko rozumiane środowisko naturalne. Dlatego też, kosmetyki na bazie ziół nie są testowane na zwierzętach, do ich produkcji nie stosuje się nawet surowców, które byłyby testowane na zwierzętach lub też przysparzały im cierpień. Oczywiście konsekwentnie unika się stosowania szkodliwych parabenów, które mogą sprzyjać powstawaniu nowotworów oraz sztucznych barwników, detergentów i składników zapachowych, które są po prostu niekorzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i skóry ludzkiej. Chodzi tutaj szczególnie o SLS (sodium lauryl sulfate) i SLES (sodium laureth sulfate), a więc dwa podstawowe i najtańsze detergenty dodawane do środków myjących, także szamponów. Owszem, dzięki SLS i SLES produkty super się pienią, ale równocześnie niesamowicie wysuszają i podrażniają skórę.

 

Składniki pochodzenia naturalnego, jak wszelkiego rodzaju zioła, wbrew pozorom mają bardzo wysoką skuteczność działania. Trzeba mieć świadomość, że wiele specyfików czołowych firm kosmetycznych ma tak naprawdę świetny marketing, natomiast efekty po zastosowaniu preparatów są żadne lub znikome. Kosmetyki na bazie ziół na pewno trzeba stosować systematycznie, ponieważ trudno oczekiwać cudów po dwutygodniowym używaniu szamponu lub balsamu do ciała. Jednak ich efekty są dość trwałe, a przed wszystkim produkty nie szkodzą ani środowisku, ani też skórze.

lavender-products-616444_640

 

W Polsce również widać wyraźny wzrost zainteresowania produktami naturalnymi. Czołowi producenci kosmetyków naturalnych, wśród których można wyróżnić firmę Elfa-Pharm, wypuszczają na rynek nowe i bardzo ciekawe kosmetyki, które znajdują coraz większą grupę użytkowników, a przede wszystkim użytkowniczek dbających zarówno o siebie, jak i otaczającą naturę. Co ciekawe, mało osób jeszcze wie o tym, że właśnie składniki naturalne zdecydowanie lepiej się wchłaniają przez skórę. Poza tym, zdecydowanie rzadziej niż sztuczne wywołują reakcje alergiczne.

 

Zdrowa i piękna skóra jest marzeniem każdej kobiety. Warto więc o nią odpowiednio się zatroszczyć, używając przede wszystkim kosmetyków naturalnych.

 

źródło: http://www.elfa-pharm.pl/pl/o-firmie/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *