Search
środa 24 Kwiecień 2019
  • :
  • :

Uwaga – domowa awaria

Rozwój technologiczny sprawia, że otaczamy się przedmiotami coraz bardziej skomplikowanymi. Jak wiadomo im bardziej coś skomplikowane, tym bardziej zwiększa się ryzyko, że ulegnie awarii. Codziennością wydają się być domowe usterki. Awarie w domu mogą przybierać prozaiczną formę; przepalenie się żarówki, wybicie “bezpiecznika” (wyłącznika nadmiarowo-prądowego) to rzeczy, z którymi bez wątpienia damy sobie radę we własnym zakresie. Wystarczy pamiętać o podstawowych środkach bezpieczeństwa.

usługi hydrauliczne

Jeśli wymieniamy żarówkę, odczekajmy chwilę, aż zupełnie ostygnie, żeby nie ulec poparzeniu. Urządzenie na czas wymiany źródła światła musi zostać odłączone od prądu, co ograniczy ryzyko porażenia prądem elektrycznym.

Żarówki zazwyczaj odkręca się po uchwyceniu bańki. Jeśli żarówka nie daje się odkręcić, powinniśmy użyć grubych rękawic, które pozwolą na zastosowanie nieco większej siły i jednocześnie zabezpieczą nas przed odłamkami żarówki, gdyby ta niespodziewanie pękła. Świetlówek kompaktowych niestety odkręcać w ten sposób nie można. W tym przypadku zamiast za delikatną rurę wyładowczą, powinniśmy uchwycić za plastikowy korpus urządzenia. Jest on bardzo odporny, choć dostęp do niego bywa utrudniony, ze względu na wspomnianą wcześniej rurkę.

W przypadku niespodziewanego wyłączenia “eski”, w pierwszej kolejności powinniśmy odłączyć wszystkie urządzenia w chronionym obwodzie od sieci elektrycznej. Sprawdźmy, czy z któregoś nie wydobywa się nieprzyjemny zapach spalonej izolacji, tworzywa sztucznego, itp. Następnie delikatnie włączamy wyłącznik nadmiarowo-prądowy. Jeśli dźwignia sama nie odskoczy, oznacza to, że obwód był przeciążony, albo któreś z urządzeń powoduje zwarcie. Podłączamy po kolei urządzenia do prądu, obserwując, czy nie dzieje się nic niezwykłego. Jeśli któreś z urządzeń spowoduje zadziałanie wyłącznika, czeka nas wizyta w odpowiednim serwisie.

O ile powyżej przytoczone przykłady to awarie zupełnie błahe, to niekiedy niezbędne staje się skorzystanie z usług przedsiębiorstwa świadczącego wykwalifikowane usługi hydrauliczne. Dzieje się tak w przypadku nagłego pęknięcia rury lub innego rozszczelnienia instalacji wodociągowej. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności powinniśmy odciąć dopływ wody za pomocą zaworu, zlokalizowanego najczęściej tuż przed licznikiem. Pozwoli to na zminimalizowanie zniszczeń. Dopiero później wykonujemy telefon i czekamy na przyjazd ekipy. Polecam z tego miejsca osobo z Krakowa i okolic zajrzeć na stronę www.hydraulik24.krakow.pl. Sprawdzeni fachowcy.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *