Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Urządzenia zapewniające zdrowy przypływ powietrza.

W ramach polepszenia warunków wykonywania pracy i uczenia się dla ludzi spędzających czas w określonym pomieszczeniu możemy rozpatrzyć temat zamontowania urządzenia zapewniającego ciągły przepływ wolnego od zanieczyszczeń powietrza. Nawiewnik wypełnia tę rolę perfekcyjnie. Ten przyrząd wykonuje swoje zadanie jedynie z skutecznym układem wentylacyjnym. Zapewnia niewyczuwalny przepływ świeżego powietrza, w związku z czym przy chłodniejszych porach nie musimy otwierać okien, marnując przy tym cenne ciepło.

Nierzadko w pomieszczeniach, w którym odkłada się nadmiar pary wodnej na powierzchni okien można dojrzeć krople wody. Jest to oznaka, że w danym pokoju nie ma sprawnego układu wentylacyjnego. Zbyt duża ilość pary wodnej w powietrzu źle wpływa na stan zdrowia mieszkańców oraz w przypadku jej długotrwałego oddziaływaniac może być powodem pojawienia się grzyba na powierzchni ściany lub w środku ściany. Nawiewniki zapewniają skuteczne odprowadzenie wilgoci i biorą udział w wentylacji całego pomieszczenia. Ich użycie umożliwia dodatkowo minimalizowanie strat ciepła i pozbycie się przeciągów.

Właściwa wentylacja domu nie tylko umożliwia stały dopływ czystego powietrza, lecz może również ograniczyć straty ciepła. Bardzo dobrym urządzeniem łączącym obie funkcje jest rekuperator. Składa się on z dwóch wentylatorów, których zadaniem jest nawiew i wywiew powietrza z budynku. Na dodatek możliwe jest odzyskanie ciepła z wydmuchiwanego powietrza, co może zminimalizować nasze rachunki za energię elektryczną.

W wyniku codziennych prac domowych takich jak suszenie mokrej odzieży, gotowanie czy sprzątanie w pokojach może wzrosnąć nadmiernie wilgotność powietrza. Nawiewniki higrosterowane w zależności od zawartości pary wodnej pozwalają na przepływ stosownej ilości świeżego powietrza z spoza domu. Funkcjonują bez pomocy człowieka, zapewniając przy tym wygodę użytkowania przez cały czas.