Search
środa 19 Czerwiec 2019
 • :
 • :

Technologie sprzyjające środowisku naturalnemu

fotowoltaikaEkologiczny styl życia stał się ostatnimi czasy bardzo modny. Nie chodzi tutaj o modę, filozofię życia, ale o faktyczną troskę o środowisko naturalne. Cały czas korzystamy z jego zasobów, które niestety są ograniczone. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie skutki będzie miała ingerencja człowieka w przyrodę za kilkaset lat. Wiemy natomiast, że takie zasoby jak złoża paliw kopalnych są ciągle wydobywane i eksploatowane. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że te zasoby muszą kiedyś się skończyć.

Problem wydaje się mało istotny, gdyż nie jest dla nas na razie odczuwalny. Warto się jednak zastanowić nad przyszłością przyszłych pokoleń. Oszczędzanie energii, wody żywność ekologiczna to element edukacji ekologicznej, która powinna obowiązkowo pojawić się w polskich szkołach. Istotne jest to, iż tylko oddziałując na dzieci i młodzież, możemy jeszcze coś zmienić w ich myśleniu i przekonaniach. Człowiek coraz bardziej oddala się od natury niszcząc jej dobra. Trzeba zdać sobie sprawę, że to prowadzi nas w ślepy zaułek.To o czym musimy mówić to ochrona środowiska naturalnego poprzez codzienne nasze zachowania, jak segregacja odpadów czy odpowiedzialne zakupy.

Bardzo ważne są jednak technologie sprzyjające środowisku naturalnemu. Nie chodzi tu tylko o przemysł czy rolnictwo, choć tam mamy ogromne pole do popisu w obszarze proekologicznym. Możemy też się zastanowić, jak oszczędzać energię w naszym domu, co jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale też dla naszego portfela. Izolacja termiczna domów czyli ocieplanie, instalacja kolektorów słonecznych, które wykorzystują energię słońca do ocieplania wody to tylko niektóre możliwości. Całkiem ciekawym pomysłem jest fotowoltaika (więcej przeczytasz na: www.gsenergia.pl/164/fotowoltaika/), czyli wykorzystywanie energii słonecznej do wytwarzania prądu. Ogniwa fotowoltaiczne zakładane mogą być na przykład na dachach domów podobnie jak kolektory słoneczne. Koszty takiej instalacji są stosunkowo drogie, jednak na przestrzeni kolejnych dziesiątek lat jest to inwestycja na pewno opłacalna. Nie bez powodu przemysł fotowoltaiczny rozwija się dosyć intensywnie.

Oszczędzanie energii przy użyciu ogniw słonecznych to na pewno ciekawy pomysł, a dodatkowo przemawia za nim możliwość skorzystania z funduszy unijnych, które wspierają takie innowacyjne rozwiązania. Warto zatem udać się do specjalisty w tej dziedzinie i podjąć tę odważną decyzję.
2 odpowiedzi “Technologie sprzyjające środowisku naturalnemu

 1. Basia

  Wg mnie nie ma co czekać, tylko trzeba wyposażać się w takie technologie, póki oferty dla fotowoltaiki są korzystne.

  Reply
 2. Matt C

  Ogólnie założenia dobre i trend bardzo nam się podoba, ale do samochodów z silnikami elektrycznymi nie mogę się przekonać. W nasze branży nawet gokarty są elektryczne – ale nie dają takiej satysfakcji jak jazda pojazdem ze spalinowym silnikiem.
  Może jeszcze trochę czasu potrzeba, może gaz jest w pojazdach bardzie eco friendly rozwiązaniem?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *