Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Snapback – co więcej

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jaki rodzaj czapki noszą Twoje ulubione gwiazdy muzyki hip-hopowej? Jeśli jesteś wśród grona osób, które uważają takie nakrycie głowy jako zwykły “kaszkiet” bądź zwykłą czapkę z daszkiem, to niestety bardzo się mylisz! Taka czapka ma nie tylko swoją nazwę ale i dość długą historię.

Snapback – czyli od baseballa do hip-hopu.

Historia czapki snapback zaczyna się już na początki dziewiętnastego wieku. Wówczas takie nakrycie głowy stosowali jedynie sportowcy (oni zresztą rozprzestrzenili modę na czapki z daszkiem), którzy w ten sposób chronili swoją głowę przed wiatrem, słońcem i deszczem. Z czasem jednak, zaczęto nosić ją masowo. Najpierw jako znak rozpoznawczy amerykańskich sportów i zawodów ligi NHL, MLB, NBA & NFL (zwykle czapki te szyto w odpowiadających konkretnym zespołom barwach, naszywając na nie ich nazwy i loga). Później czapka snapback weszła na stałe do mody ulicznej, na którą każdy mógł sobie pozwolić – każdy, kto czuł się dobrze w sportowym, ulicznym stylu. Najbardziej jednak docenili ja zarówno wokaliści, jak i fani rapu, RnB oraz muzyki hip-hopowej.

Snapback – czyli rodzaj zapięcia.

Czapka snapback tak naprawdę wzięła swoja nazwę od kawałka plastiku, umieszczonego na jej tyle (w dosłownym znaczeniu “snapback”, to “zapinany tył”). Dzięki temu patentowi, można ją regulować i dopasowywać do każdej wielkości głowy. Takie zapięcie stanowi klasyk. Jednak jak łatwo się domyślić z czasem powstały różnego rodzaju modyfikacje i w ten sposób na rynku dziś mamy również: “strapback” – czyli czapkę z zapięciem skórzanym bądź materiałowym; “velcro” – czyli czapkę z zapięciem na rzep; oraz “fulcap” – czyli czapki bez żadnej regulacji.

Z czym zestawiać czapki snapback?

Takie nakrycie głowy idealnie pasuje do codziennego, ulicznego i luźnego stylu. Nadaje charakteru nawet zwykłej koszulce czy T-shirtowi.

Czapka snapback fajnie wygląda zestawiona z prostymi jeansami lub ze spodniami typu baggy czy boyfriendy (w przypadku kobiet). Jednak można ją nosić także z klasycznymi dresami czy krótkimi spodniami (zarówno jeansowymi jak i materiałowymi).

Snapback to odzwierciedlenie swobody i luzu. Nadaje charakteru prostym koszulkom, topom a nawet koszulom. W zestawieniu ze sportowymi butami i mniej sportowymi spodniami wygląda naprawdę interesująco. Oczywiście nie można zapomnieć, że czapki te idealnie pasują do bluzy z kapturem i sportowej kurtki.

Dlatego jeśli podoba Ci się styl sportowy, koniecznie w Twojej szafie powinna znaleźć się co najmniej jedna taka czapka. Na stronie www.czapki-snapback.pl zapoznasz się z recenzjami tego typu czapek.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *