Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Ślub pełen kwiatów

Nie ma prawdziwego, bajkowego ślubu bez kwiatów. Kwiaty to piękno, wdzięk i elegancja, a właśnie taka powinna być każda uroczystość weselna. Kwiaty towarzyszą zarówno na ślubie, jak i na weselu. Są elementem niezbędnym i koniecznym, a bez niego ten dzień jest niepełny. Brak kwiatów na weselu to uczucie pustki. Dlatego trzeba zadbać o to, aby ich nie zabrakło. Róże to idealny wybór dla każdej zastanawiającej się przyszłej pary młodej.

Naprawdę nie potrzeba na ten temat długich rozmyślań i wyborów. Róże to piękno klasyczne, a przecież uroczystość weselna to bardzo często ucieczka do tradycji – czyste i namacalne tej tradycji odkrywanie. Obyczajów związanych z obchodami wstąpienia w z wiązek małżeński jest naprawdę bardzo wiele. Jednak chyba w każdym miejscu na świecie pannie młodej i panu młodemu towarzyszą kwiaty. Róże odnajdują swoje szlachetne miejsce we włosach panny młodej, są w trzymanym przez nią bukiecie, a jedna z nich, taka maleńka przypałętała się nawet jako ozdoba na marynarce pana młodego.

Różami obdarowuje się także parę młodą. Każdy z gości przywędruje na ślub z ogromnym, udekorowanym finezyjnie bukietem kwiatów. Młode małżeństwo czasami nawet nie potrafi udźwignąć tak sporej ilości kwiatów. Kościół w dniu ślubu, już od pierwszej chwili po przekroczeniu progu, zalewa nas wręcz zapachem kwiatów i cudownym widokiem delikatnej, subtelnej dekoracji. W niektórych tradycjach dziewczynki sypią podczas tej ceremonii także płatki kolorowych kwiatów – na przykład zaraz po wyjściu z kościoła.

Bardzo dużo domów weselnych ma wokół swojego obejścia krzewy róż, które wspaniale dekorują ogród i sprawiają, że lokal staje się bardziej przyjazny i cieplejszy, a to z kolei jest bardzo ważne dla każdej przyszłej pary młodej. Róże są nie tylko w ogrodzie, ale i w środku. Płatki róż rozsypane są czasami na weselnych stołach, a różane ornamenty odnajdujemy na kolumnach, serwetkach, a nawet na zastawie stołowej. Róże są naprawdę wszędzie. Oczywiście nie może ich zabraknąć także w wazonach. Kilka dużych wazonów to znakomita dekoracja na każdy stół weselny.

Wazony opatrzone w motywy weselne, a w nich soczysty, kolorowy bukiet wielobarwnych i tak pięknie pachnących kwiatów. Czy może być coś bardziej inspirującego? Kwiaty towarzyszą nam w najważniejszych momentach naszego życie. Te momenty są jednak szczęśliwe i w dużej mierze stanowią nasze największe sukcesy życiowe. Szkółka róż Hyżowie – www.hyzowie.com – czeka na każdą młodą parę, która pragnie uczynić swoje wesele najpiękniejszym dniem w życiu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *