Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Skuteczne sposoby ochłodzenia domu

Optymalna temperatura, panująca w naszych domach jest podstawą komfortowego funkcjonowania każdego z nas. Już na etapie budowy domu możemy dokładnie zaplanować efektywny sposób jego chłodzenia. Jednym z nich jest odpowiednio dobrana wentylacja mechaniczna. Jest ona bowiem, znacznie skuteczniejsza, aniżeli najczęściej instalowany system wentylacji grawitacyjnej.

Eksperci szczególnie polecają system wentylacyjny z zastosowaniem rekuperatorów, który dodatkowo odzyskuje tracone ciepło, wraz z wywiewanym powietrzem. W okresie zimowym ma to szczególne znaczenie dla naszego portfela. Taki system instalacyjny bowiem, pozwala nam sporo zaoszczędzić.

 

Chłodzenie domu przy pomocy wentylacji grawitacyjnych, dodatkowo pozwala na dostarczanie do naszych pomieszczeń świeżego powietrza. Tego rodzaju urządzenia wentylacyjne bowiem, filtrują powietrze, a tym samym pozbawiają je wszelkich szkodliwych dla naszego zdrowia alergenów, oraz pyłków kurzu. Najskuteczniejszym sposobem na obniżenie temperatury w naszym domu jest jednak montaż klimatyzatora. Pamiętajmy jednak, że przy zakupie klimatyzacji, należy wziąć pod uwagę odpowiednie parametry, takie jak moc chłodnicza klimatyzatora.

Warto również pamiętać, że prawidłowo dobrana klimatyzacja może nam zapewnić nie tylko świeże i chłodne powietrze w czasie gorących dni. Tego typu urządzenie chłodnicze bowiem, może także ogrzewać nasz dom w okresie zimowym. Jak więc widzimy, istnieje kilka dobrych sposób na efektywne ochłodzenie naszego domu.

Wentylacja a klimatyzacja

Gdy temperatura za oknem sięga powyżej trzydziestu stopni Celsjusza, chętniej spędzamy czas w chłodnych pomieszczeniach. Zwłaszcza w tym okresie chętniej zagłębiamy się w temat, jakim jest chłodzenie domu. Klimatyzacja w domu to doskonały sposób na zwiększenie komfortu użytkowania i przebywania w nim.

Decydując się na montaż jej, najlepiej byłoby zdecydować się na to na początku inwestycji. Tylko w takiej sytuacji klimatyzacja będzie niewidoczna, a dająca pożądany efekt. Jeżeli chodzi o chłodzenie domu jednorodzinnego, to przeznaczone są do tego zadania głównie klimatyzatory naścienne, a dzięki temu, że jest ich naprawdę wiele – w różnych kształtach i rozmiarach – każdy może wybrać coś, co sprawdzi się w jego mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o chłodzenie domu, będzie również wentylacja.

Jest to proces polegający na usuwaniu z pomieszczeń mieszkalnych zanieczyszczonego powietrza i dostarczanie w jego miejsca powietrza świeżego. Jeżeli interesuje nas wentylacja, jako metoda chłodzenia domu, warto wspomnieć, że istnieje wentylacja:

  • grawitacyjna,
  • mechaniczna,
  • wywiewna
  • nawiewno-wywiewna.

Wentylacja i klimatyzacja są często mylone, mimo że są różnymi procesami. Klimatyzacja jest znacznie bardziej skomplikowaną instalacją, co wiąże się z faktem, że w tym procesie powietrzu nadawane są pewne właściwości, jak np. nawilżanie podgrzewanie, chłodzenie, itp. Jest to znacznie trudniejsze niż wymiana powietrza, jaka następuje w procesie wentylacji.

Źródło: http://auras.com.pl/klienci-indywidualni/oferta/pompy-ciepla-auras-warm/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *