Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Sklepy internetowe muszą pozyskiwać nowych klientów

Dzisiaj właściciele, którzy posiadają własne sklepy internetowe znajdują znacznie bardziej wyszukane opcje, aby przyciągnąć nowych klientów lub przekonać starych do ponownego kupna jakiegoś towaru w jego wirtualnym domu handlowym. Oczywiście podstawą jest sam sposób prosperowania takiego przedsiębiorstwa, ponieważ przykładowo zbyt wysokie ceny z pewnością drastycznie zmniejszą obroty firmy.

Sama obsługa poszczególnego klienta musi być dopracowana praktycznie do perfekcji, ponieważ bez tego mogą się zdenerwować i pod wpływem złych emocji napiszą w Internecie kilka nieprzyjaznych dla nas opinii i w oczach potencjalnych zainteresowanych stracimy bardzo wiele. Sklepy internetowe dość dużą rolę przykładają do samego portalu, bo to przecież jest wirtualny odpowiednik tradycyjnego centrum handlowego i na nim klienci zamawiają towary. Jeżeli znamy się na tym, to można wykorzystać serwis jako wabik na kolejnych zamawiających. Wystarczy kilka stosunkowo prostych trików, aby nasze przedsiębiorstwo zaczęło przynosić większe zyski.

Pierwszym pomysłem jest tak zwany newsletter, który odpowiedzialny jest za rozsyłanie wiadomości na adresy wirtualnej skrzynki pocztowej wybranych użytkowników. Każda osoba rejestrująca się na obojętnie jakim serwisie akceptuje regulamin, wystarczy więc zamieścić tam informacje, że użytkownik zezwala wysłanie do niego wiadomości e-mail. Właśnie dzięki temu rozwiązaniu sklepy internetowe pozyskują adresy –email na które co jakiś czas wysyłania najciekawsze oferty.

Tego typu funkcjonalność spełnia, i to naprawdę bardzo dobrze, swoje zadanie, ponieważ użytkownik otrzymujące informację, że dany sklep internetowy planuje interesującą ofertę sprzedaży, być może się nią zainteresuje. Owszem jest spora liczba ludzi, którzy zignorują tego typu e-maile i od razu je usuną uznając za spam. Nie mniej jednak za rozsyłanie ich sklepy internetowe nie ponoszą żadnych kosztów, dlatego zawsze warto jest wykorzystywać takie możliwości, bo na pewno jakieś, chociaż małe korzyści przyniosą.

Osobę, która odwiedza sklepy internetowe trzeba poinformować o najnowszych ofertach sprzedaży. Taki internauta przegląda nasz serwis, ale nie wiadomo czy robi to w jakimś konkretnym celu czy zwyczajnie chce się rozejrzeć, co tu ciekawego można by zakupić. Najlepszym sposobem jest zamieszczenie na stronie głównej takiej witryny listę najciekawszych ofert dostępnych w aktualnym czasie. Oczywiście zamiast najlepszych można dodać najnowsze, aby od samego początku od dodania danego produktu jego promocja była na wysokim poziomie.

Powyższy sposób jest jednak bardzo ogólny i nie zawsze będzie on przynosił zamierzone cele, ponieważ sklepy internetowe nie wiedzą czego tak naprawdę dany użytkownik potrzebuje. Lepszym wyborem jest dodanie propozycji innych towarów przy opisie innego produktu. Przykładowo jeżeli ktoś interesuje się sprzętem elektronicznym to szybciej kupi podzespół do komputera niż namiot, dlatego trzeba umiejętnie proponować mu, co może kupić w danym wirtualnym domu handlowym.

Jeżeli umiejętnie wyjdziemy naprzeciw wymaganiom potencjalnego zainteresowanego klienta to mamy szansę na to, że kupi on więcej niż początkowo zamierzał. Tego typu rozwiązanie nie jest jednak jakieś innowacyjne, ponieważ właściciele e-marketów zaczerpnęli je z tradycyjnych hipermarketów, których pracownicy układają w specjalny sposób produkty na półkach. W sklepie internetowym nie podziału na półki, dlatego trzeba sobie radzić jakoś inaczej. Ci, którzy wypracują własny sposób na to, z pewnością będą z tego czerpać duże korzyści.