Search
środa 19 Czerwiec 2019
  • :
  • :

Seks na emeryturze?

Z wiekiem pogarsza się nasz stan zdrowia, u mężczyzn dodatkowo zmniejsza się ilość testosteronu. Jego poziom może być nawet o połowę niższy niż u dwudziestolatka. Zarówno przebyte choroby, jak i ilość hormonów mogą być przyczyną zmniejszenia częstotliwości kontaktów intymnych z partnerką. Błędne jest jednak przekonanie, że osoby starsze nie powinny, nie chcą, czy wręcz nie mogą uprawiać seksu. Jest dokładnie odwrotnie – aktywność seksualna jest wskazana niezależnie od wieku.
Jak dbać o siebie by być sprawnym seksualnie

Aby zapobiec ubytkowi testosteronu należy dbać o kondycję fizyczną. Nie chodzi oczywiście o wyczynowe uprawianie sportu, ale o to by zachować aktywność ruchową. Nawet codzienne przebycie kilku kilometrów energicznym krokiem może być formą aktywności fizycznej. Innym sposobem na utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu jest… uprawianie seksu. Dzięki regularnym stosunkom jądra produkują cały czas odpowiednią ilość hormonu, który wbrew pozorom ma istotny wpływ także na inne sfery życia, np. ciekawość świata, czy wynajdywanie coraz to nowych zainteresowań.
dm4

Tabletki na potencję – dlaczego nie?

Wspomaganie erekcji tabletkami na potencję nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie, warto korzystać z takiego rozwiązania, jeśli może ono pozytywnie wpłynąć na jakość życia seksualnego. Jednakże przed przyjęciem takiego środka należy skonsultować się z lekarzem. Konieczność wizyty u specjalisty nie wynika bynajmniej z faktu, że wspomniane leki mogą być niebezpieczne, ponieważ każdy ze środków farmakologicznych, zanim zostanie wypuszczony na rynek, przechodzi szereg badań. Należy udać się do lekarza, ponieważ stosowanie środków poprawiających erekcję na własną rękę nie jest najlepszym pomysłem. Środki kupione w sklepie internetowym, lub gdzie indziej poza apteką, mogą zawierać składniki mające negatywny wpływ na organizm. Dodatkowo należy pamiętać, jak istotną rolę odgrywa bliskość dwóch osób, gdyż żadna tabletka poprawiająca erekcję nie wpływa na popęd seksualny – ten jest uzależniony od czego innego.

Pewne choroby mają negatywny wpływ na erekcję, niezależnie od wieku mężczyzny. Nieleczona cukrzyca, czy miażdżyca mogą skutecznie utrudnić bycie aktywnym seksualnie. Obydwie choroby mają bowiem wpływ na naczynia krwionośne całego organizmu, także te znajdujące się w członku. Z czasem mogą zupełnie uniemożliwiają współżycie, ze względu na brak erekcji. Warto zatem dbać o zdrowie przez całe życie. Po więcej ciekawych informacji sięgnij na aptekamezczyzny.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *