Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Różne formy reklamy

Nie ma chyba przedmiotu ani przestrzeni, w której nie dałoby się zamieścić reklamy. Nie od dziś wiadomo, że jest ona dźwignią handlu, ale w obecnych czasach, gdy wszelkich towarów jest tak wiele, reklama jest tym ważniejsza i często decyduje o być albo nie być danego przedsiębiorstwa. To powoduje, że różnego rodzaju reklamy dosłownie nas zalewają, spotkać możemy je na każdym kroku, a przy tym stale wymyśla się nowe formy promocji. Kiedy wydaje się, że wszystko już było, ktoś wyskakuje z jakimś nowym pomysłem, który szybko podchwytują inni i okazuje się, że jest on całkiem skuteczny. Jest to dobre dla obu stron – reklamodawcy mają szansę dotrzeć do nowej rzeszy odbiorców, a także czymś wyróżnić się od konkurencji, a więc mają dużą szansę na to, że zostaną zauważeni. Natomiast ci, którzy żyją z reklamy, mogą nieźle zarobić. I co ciekawe, dotyczy to nie tylko speców od reklamy, ale całkiem zwykłych ludzi.


Każdy z nas potrafi wymienić pewnie przynajmniej kilkanaście rodzajów reklamy. Bardzo popularna jest na przykład odzież reklamowa, która wypuszczana jest przez wielkie firmy, ale też niektóre jej elementy, zwłaszcza koszulki i czapki, to sztandarowy element na przykład różnego rodzaju imprez masowych, a także kampanii przedwyborczych. Odzież taka zwykle nie jest najwyższej jakości, najważniejsze jest nadrukowane na nich logo oraz hasło reklamowe. Dość popularne są również długopisy z grawerem, stosowane nie tylko przez kandydatów do wygrania wyborów, ale także przez firmy, które na przykład obdarowują nimi swoich klientów. Taki drobiazg nie tylko przypomina o danej firmie, ale też jest przydatny, a więc niektórzy mogą go mieć stale pod ręką, firma jest więc stale promowana. Mniej popularne są na przykład reklamowe torby plażowe, które można najczęściej zaleźć dołączone do kobiecych firm, ale ponieważ najczęściej nie są one najlepszej jakości, dość trudno znaleźć panie, które kuszą się na noszenie takich charakterystycznych dodatków (zwłaszcza teraz, gdy można wybrać, czy chce się kupić gazetę z dodatkiem – droższą, czy bez), choć oczywiście nie jest to regułą.

To typowe przykłady form promocji, na których zarabiają specjalizujące się w tym firmy. Ale wielu zwykłych ludzi także może żyć z reklamy. Od kilku lat popularne jest na przykład wynajmowanie przestrzeni. Na przykład osoby mieszkające przy ruchliwych drogach zgadzają się na umieszczenie na swej posesji pylonu reklamowego za odpowiednią kwotę. Inni idą jeszcze dalej i umieszczają reklamę na swoim samochodzie – jest to forma reklamy ruchomej i można na tym naprawdę sporo zarobić. Ekstremalnym przykładem jest wynajmowanie pod reklamę… swojego ciała. Na razie jeszcze mało osób się na to decyduje, bo na pewno trzeba być odważnym, a także nieco egocentrycznym,. Takie żywe reklamy spotkać można zazwyczaj w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli reklama taka okaże się skuteczna (potwierdzi to branża reklamowa), należy spodziewać się, że śmiałków do reklamowania towarów i usług swoim ciałem znajdzie się więcej.

 

źródło: http://najtanszegadzety.pl/pl/c/pismiennicze-artykuly/18

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *