Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Rolety w oknie

Czy rolety w oknach są tylko wyrazem mody, czy może rzeczywiście stają się dziś coraz bardziej popularne, ponieważ zapewniają nam poczucie komfortu w naszym mieszkaniu? O ile na pytanie to, jeszcze jakieś 10 lat temu, odpowiedzi mogły się różnić, o tyle dziś chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że posiadanie rolet na oknach to szereg niekwestionowanych zalet.

Po pierwsze rolety zapewniają nam, tak bardzo upragnione dziś poczucie prywatności, a po drugie stwarzają specyficzne warunki bezpieczeństwa. A jeśli dodatkowo zdecydujemy się na ich automatyzację, wówczas komfort mieszkania we własnym domu znacznie wzrośnie. Automatyzacja rolet, która pozwala na sterowanie roletami pilotem, bądź ich programowanie sprawia, że łatwiej i szybciej uzyskujemy poziom bezpieczeństwa i komfortu, na jakim nam zależy. Cóż takiego daje nam automatyzacja rolet? Po pierwsze zamykania wszystkich naszych rolet za pomocą jednego przycisku. Nie musimy więc chodzić i sprawdzać każdej rolety z osobna. Wystarczy, że naciśniemy na pilocie odpowiedni przycisk, a wszystkie rolety automatycznie zapewnią nam ochronę naszej prywatności.

 

Drugą niekwestionowaną zaletą automatycznych rolet jest możliwość symulacji, że jesteśmy w domu, także gdy nas w nim nie ma.W życiu jest bowiem wiele sytuacji, kiedy opuszczamy nasze mieszkanie. Gdy przychodzą na przykład święta czy wakacje, nasze mieszkanie staje się bardziej podatne na włamania. Tymczasem zaprogramowanie rolet pozwala tworzyć pozory, że wszyscy domownicy są w domu. Będą się one opuszczać i podnosić o określonych godzinach. Trzecim ważnym plusem automatyzacji rolet jest oszczędność energii i podnoszenie naszego komfortu podczas przebywania w domu.

 

Oszczędzanie opiera się na automatycznym zasłanianiu rolet, kiedy za oknami robi się szarówka. Jest to działanie mające na celu izolację cieplną okien, która według wielu obliczeń, pozwala na zaoszczędzenie aż do 10% na rachunkach za ogrzewanie. Poza tym latem, rolety także automatycznie opuszczają się w nasłonecznionych pomieszczeniach, co pozwala w domu utrzymać przyjemny chłód. I jeszcze jedna, ważna kwestia, zautomatyzowane rolety są tak zaprojektowane, że nie opuszczą się, jeśli na swojej drodze napotkają jakąś przeszkodę. Jest to gwarancja tego, że nie zostaną uszkodzone, jeśli na przykład na parapecie postawimy doniczkę z kwiatem.