Search
środa 19 Czerwiec 2019
  • :
  • :

Rok 2019 w sporcie

2019 – rok wielu wydarzeń sportowych 


Rok 2019 będzie obfitował w bardzo wiele dużych imprez sportowych, które będą nie lada gratką zarówno dla fanów sportu jak i graczy obstawiających zakłady bukmacherskie (min. na https://baseball-statistics.com/betfan/). Największą z imprez będzie druga edycja Igrzysk Europejskich. Polscy kibice z pewnością będą zainteresowani mistrzostwami świata w lekkiej atletyce oraz eliminacjami do piłkarskiego Euro 2020. Uwadze kibiców z pewnością nie umknie również Formuła 1 – w tym roku w wyścigach weźmie udział nasz rodak Robert Kubica. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym przedstawiamy najważniejsze imprezy sportowe 2019 roku.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 
Na koniec zimowego sezonu odbędą się w austriackim Seefeld w Tyrolu mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W poprzednich zawodach Polakom udało się wywalczyć dwa złote medale – złoto drużyna skoków narciarskich, a brąz indywidualnie nasz znakomity skoczek Piotr Żyła. Bardzo ciekawe wydają się również nadchodzące zmagania biathlonistek w mistrzostwach świata, które zgodnie z planem mają odbyć się od 7 do 17 marca w szwedzkim mieście Oestersund. 

Eliminacje do Euro 2020
Wszyscy fani piłki nożnej z całą pewnością oczekują na pozytywne dla naszych zawodników rozstrzygnięcie pojedynku między kadrą Jerzego Brzęczka a Austrią w Wiedniu 21 marca. Będzie to jednocześnie rozpoczęcie eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Nasi pozostali rywale w grupie G to: Macedonia, Słowenia, Łotwa i Izrael. Wiosną 2019 nasi piłkarze zagrają cztery mecze, a jesienią następne sześć. Ostatnie mecze mają być rozegrane 19 listopada. W przypadku, gdy Polacy zajmą pierwsze bądź drugie miejsce, sztab będzie mógł z czystym sumieniem bukować bilety na grudniowe losowanie grup do Euro 2020. 

Siatkarze w 2019 
W 2019 roku ciężka praca czeka również naszych siatkarzy. Najważniejszy będzie turniej kwalifikacyjny do igrzysk, które odbędą się w 2020 roku w sierpniu. Rywalami naszych mistrzów będą Francuzi, Słoweńcy oraz Tunezyjczycy. Polski Związek Piłki Siatkowej stara się, aby nasza ekipa mogła zagrać przed własną publicznością. Możliwość zagrania w Tokio wywalczy wyłącznie zwycięzca. Jeśli Polacy przegrają, będą mieli jeszcze jedną szansę w dodatkowym turnieju kontynentalnym. Odbędzie się on w styczniu 2020.


Siatkarze zagrają również we wrześniu (od 12 do 29) w mistrzostwach Europy. Za ich organizację odpowiadają wspólnie Słowenia, Francja, Holandia i Belgia. Dwa dni po finale mistrzostw odbędzie się Puchar Świata w kraju kwitnącej wiśni – Polacy będą tam grali jako mistrzowie świata. 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *