Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Praca jako opiekun medyczny w Niemczech

Na pracę poza granicami naszego kraju decyduje się coraz więcej osób. W dużej mierze emigrantów zachęcają znacznie lepsze zarobki aniżeli u nas w Polsce na takich podobnych stanowiskach. Szczególnym zainteresowaniem ostatnimi czasy cieszy się opiekunka osób starszych. Ofert pracy dla osób, którzy są w stanie podjąć się opieki nad osobą chorą jest coraz więcej, a wynika to głównie z faktu, że w Niemczech dominuje starzejące się społeczeństwo. Opieka nad osobami starymi i schorowanymi dla osób z naszego kraju jest niejednokrotnie bardzo dobrze płatnym zajęciem. Głównie z tego powodu Polacy tak często decydują się na wyjazd.

airplane-business-man-527-825x550

Niezbędne kwalifikacje opiekuna
Zwróćmy uwagę, że do obowiązków opiekuna bardzo często należy sprzątanie w domu seniora, gotowanie, podawanie lekarstw, a w niektórych przypadkach także wyprowadzanie na spacer. Dla niektórych seniorów istotne jest także samo dotrzymywanie towarzystwa. Zatem chcąc zostać opiekunką osoby starszej w Niemczech powinniśmy władać językiem niemieckim co najmniej w stopniu komunikatywnym. Poza tym, przydatne jest także ukończenie kursu opiekuna medycznego, który trwa zaledwie jeden rok. Praca na tym stanowisku za granicą, także w Niemczech, znajdzie się też dla osób po studiach pielęgniarskich, ponieważ w przypadku osób przewlekle chorych opieka całodobowa pielęgniarki okazuje się być niezbędna.

Poszukiwanie pracy za granicą
Aby znaleźć pracę za granicą, najlepiej jest udać się do agencji, które zajmują się zatrudnianiem opiekunek dla dzieci oraz osób starszych na terenie Niemiec. Pomocny w poszukiwaniu takiej pracy może być także internet. To właśnie na portalach z ofertami pracy możemy znaleźć najwięcej ogłoszeń dla opiekunek dziecięcych, czy też seniorów za granicą. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby móc znaleźć wiele ofert z różnych agencji zatrudnienia. Pamiętajmy jednak, że opieka nad osobami starszymi, często bardzo już schorowanymi nie należy do najłatwiejszych obowiązków.

Na ogół bowiem, musimy być świadomi, że do naszych zadań będzie należało, także mycie i czynności pielęgnacyjne seniorów. Poza tym, wiele chorób przewlekłych wiąże się z ich gorszym samopoczuciem i trudnościami w zapamiętywaniu. Z całą pewnością więc wysokie zarobki nie powinny być jedynym powodem, dla którego zdecydujemy się podjąć opiekę nam osobą chorą. Osoby rekrutujące na te stanowiska uważają, że powinny być to kandydatki, które są skłonne do poświęceń dla drugiego człowieka i właśnie w niesieniu pomocy innym odnajdują one sens swojego życia. Osoby te także, powinny posługiwać się językiem niemieckim, jak również powinny ukończyć specjalistyczny kurs opiekuna medycznego, bądź też co najmniej kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. W przypadku osób schorowanych i starszych, może mieć to szczególnie ważne znaczenie. Ponadto, decydując się na taką pracę musimy być gotowi do częstych i bardzo długich rozstań z naszą najbliższą rodziną. Opieka bowiem, trwa co najmniej kilka miesięcy.

Źródło: http://www.pracujzagranica.eu/opieka-nad-osobami-starszymi/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *