Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Poszukując mieszkania

Kiedyś dla każdego przyjdzie taki okres, że stwierdzi, że już najwyższa pora zamieszkać na swoim. Każdy ma potrzebę indywidualizmy, spełniania się. Najczęściej własnego mieszkania poszukujemy w momencie znalezienia stałej pracy, przeprowadzenia się do nowego miasta lub po zawarciu związku małżeńskiego – wtedy również chcemy wszystko zacząć od nowa, po swojemu.

Szukając domu lub mieszkania w pierwszej kolejności przeglądamy ogłoszenie.

Aktualnie istnieje wiele portali zbierających ogłoszenia wynajmu czy sprzedaży z rożnych rejonów Polski. Do najpopularniejszych należy portal Gumtree i OLX. Istnieje również wiele niszowych portali online zajmujących się wynajmem, często dotyczących konkretnego rejonu Polski. W ogłoszeniach szukamy wówczas rubryki “mieszkania do wynajęcia” lub “wynajem mieszkań” i przeglądamy wszystkie interesujące nas ogłoszenia.

Zazwyczaj mamy opcję wyboru kryteriów.

Określamy zakres cenowy, jaki nas interesuje oraz inne ważne dla nam parametry, takie jak: metraż, ilość pokoi, lokalizację, rodzaj ogrzewania i wiele innych. Wyszukiwanie ogłoszeń poprzez różnego rodzaju portale wymaga dużo pracy, ponieważ aby zapoznać się dobrze z rynkiem nieruchomości należy spędzić na danej stronie wiele godzin jak nie dni, aby być na bieżąco ze wszystkimi pojawiającymi się ogłoszeniami. Mieszkania do wynajęcia są jedną z najczęściej odwiedzanych kategorii na różnego rodzaju portalach z ogłoszeniami.

14069924631_3fedf8a046_z
Jeżeli nie damy rady sami rady wynająć mieszkania najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług agencji nieruchomości pracującej w naszym rejonie. Agencja nieruchomości pozwoli nam na wybranie interesującego nas ogłoszenia. Minusem będzie jedynie prowizja. Jak powszechnie wiadomo każda agencja nieruchomości pobiera prowizję od wynajmu czy też sprzedaży mieszkania. Może być różnie, czasem prowizję pokrywa sprzedający, a czasem kupujący. Warto wcześniej dowiedzieć się o tym. Cena jednej prowizji wynosi zazwyczaj koszt jednego miesiąca wynajmu lub 5% od ceny kupna. Wszystko jednak zależy od konkretnej agencji nieruchomości, każda bowiem może kierować się innymi zasadami. Agencja nieruchomości zaoszczędzi nam czasu, wszystkim zajmie się pracownik agencji nieruchomości, naszym zadaniem będzie jedynie akceptowanie lub odrzucanie zaproponowanych przez pracownika agencji ogłoszeń.

11096914626_309ff3cdb1_z
Agencje nieruchomości prowadzą bazę mieszkań i domów z danego regionu, kategoryzując wybrane nieruchomości, dzięki czemu pracownikom łatwo jest dopasować konkretną nieruchomość do wymagań danego klienta.

Decyzja o kupnie lub wynajęciu mieszkania nie należy do łatwych. Wybór mieszkania nie jest wyborem sukienki, dotyczy on kwestii na kilka a czasem na kilkanaście lat.

Agencje nieruchomości są najlepszym rozwiązaniem dla osoby chcącej sprzedać lub wynająć mieszkanie lub dom, ponieważ zaoszczędza sobie tym samym wszelkich kłopotów, pośrednik załatwia wszystko w naszym imieniu. Płacimy i wymagamy. Ważne jest, aby wygrać dobrą agencję, aby zaoszczędzić sobie zmartwień i ewentualnych komplikacji.

źródło: http://www.nowodworskiestates.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *