Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Początek roku zakupowego

Początkowo dzieci wysyła się do żłobka, później do przedszkola, zerówki i w końcu nadchodzi upragniony przez wiele dzieci dzień pójścia do szkoły. Duża ilość rodziców zastanawia się jak tego dnia ich dziecko powinno być ubrane. Czy dobra będzie kolorowa bluzka i koszula. Przez wiele dziesięcioleci w szkołach przyjęły się trzy kolory: czarny, biały i granatowy. Bardzo schludnie i wygląda dziecko, którego granatowa bluzka i biała koszula prezentuje się idealnie biorąc pod uwagę barwy szkoły.

Do tego można dołączyć czarną spódniczkę (w przypadku dziewczynki) i białe rajstopki. Jest to idealny ubiór pierwszoklasisty. Niestety wśród grona rodziców zawsze znajdą się tacy, którzy ubiór takiego dziecka traktują jak zwykły pokaz mody. Nie powinni jednak zapominać o niepisanych regulaminach ubioru obowiązującego w szkole. Po to wymyślano minimalizm w postaci czarna lub granatowa bluzka i koszula biała by jedne dzieci nie odróżniały się od innych. Przede wszystkim ma to na celu uniknięcia podziału dzieci ze względu na stan majątkowy rodziców.

Poza tym czarna bluzka i koszula biała sprawiają, że dziecko wygląda wyjątkowo szykownie. Te kolory są oznaką powagi i wyrośnięcia z okresu kolorowych kaftaników i spodni w kwiatuszki. Dzieci traktuje się jak „małych dorosłych”. W końcu dla nich to jest kolejny etap życia. Wkroczenie w czas, w którym przechodzą z okresu dzieciństwa do okresu dojrzewania.

Wraz z pojawieniem się szkoły zbliżają się obowiązki, które muszą regularnie wypełniać. Odpowiedni ubiór sprawi, że będą lepiej spostrzegani przez nauczycieli. W tym przypadku odpowiednia modna sukienka, koszula i bluzka to nie tylko część odzieży, ale również oznaka osobowości i dorosłości.