Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Ozonowe oczyszczacze powietrza – usuń niechciane zapachy i zanieczyszczenia z powietrza

Ozonowe oczyszczacze powietrza znane są ze swojej efektywności w eliminiowaniu odorów w twoim pokoju i otaczającej go przestrzeni. Zapachy zanieczyszczeń, nowych mebli, zwierząt, bakteri czy gotowanych potraw mogą być usunięte przy użyciu oczyszczacza powietrza bazującego na Ozonie. Ozon jest silne aktywnym utleniaczem, który pomaga w usuwaniu bakterii, chemikaliów i innych zanieczyszczeń z powietrza. Dlatego oczyszczacze powietrza bazujące na nim mogą pochwalić się prawdziwą efektywnością w czyszczeniu powietrza.

Praca takiego oczyszczacza jest prosta, lecz unikatowa. Kiedy Ozon reaguje z różnymi substancjami lub zanieczyszczeniami w powietrzu, są one rozkładane na inne materiały, które zwane są polutantami. Ozon, składający się z trzech molekuł tlenu, zamienia niektóre zanieczyszzenia w dwutlenek węgla, tlen, wodę, kwas mrówkowy i różne aldehydy. Dlatego powietrze jest łatwe oczyszczane przy użyciu tego typu oczyszczacza.

Typy oczyszczaczy ozonowych

Ozonowe oczyszczacze powietrza są dostępne w dwóch wersjach: pośrednim generatorze ozonu i bezpośrednim.

  1. Bezpośredni generator Ozonu – zwykle działa przez produkowanie Ozonu, który filtruje niektóre chemikalia w powietrzu. Generator Ozonu jest silne efektywny w usuwaniu zapachów z barów czy też oczyszczaniu powietrza po pożarach i innych incydentach.
  2. Pośredni generator Ozonu – są one częścią jonicznego systemu oczyszcza powietrza, który produkuje i emituje ujemnie naładowane jony do atmosfery, powodując, że cząsteczki i chemikalia w powietrzu opadają na ziemię. Możesz usunąć cząsteczki kurzu i piasek, kiedy są na podłodze, żeby oczyścić powietrza kompletnie.

ozon

Jednak podczas używania oczyszczacza powietrza bazującego na Ozonie należy zachować ostrożność. Nawiązując do EPA – Ozon znany jest ze zmniejszania funkcjonalności płuc i organizmu, powoduje problemy z oddychaniem, wywołuje kaszel i ból w klatce, skraca oddech i ma zły wpływ na drogi oddechowe.

Kiedy używasz tej maszyny postaraj się wynieść z pomieszczenia obrazy i inne wartościowe rzeczy oraz usuń z niego rośliny, zwierzęta oraz zostaw pokój pusty. Zamknij pokój i zostaw generator włączony na kilka dni, aby wszystkie zanieczyszczenia i niechciane zapachy zostały usunięte. Instytucja Zdrowia Człowieka zaleca maksymalne wystawienie na Ozon w granicy 50 – 80 ppb.

Zalety korzystania z ozonowego oczyszczacza powietrza

  • Chroni przed zanieczyszczeniami i niechcianymi mikro-organizmami w atmosferze.
  • Redukuje ilość bakterii i wirusów w powietrzu przez co zmniejsza możliwość wystąpienia licznych chorób.
  • Może zostać zamontowany praktycznie wszędzie w domu, ponieważ są mobilne i lekkie.
  • Należy pamiętać, aby używać generatora Ozonu z głową, szczególnie w pomieszczeniach, ponieważ może wywołać niechciane efekty. Jednak jest on niezwykle efektywny. Dlatego należy decydować się na generatory o jak najmniejszym stopniu emisji, aby zredukować negatywne efekty.

Sprawdź ozonator dla alegrików: http://www.koronaozon.pl/ozonator-powietrza-dla-alergikow/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *