Search
środa 19 Czerwiec 2019
  • :
  • :

Oszczędzasz? Inwestuj! Dowiedz się jak zrobić to rozsądnie

Jeżeli mamy nieco oszczędzonych środków pieniężnych, dobrze jest powiększyć ich wartość na lokacie, tym szczególniej że przeciętne konto kasy nie mnoży, a więc zaprzepaszcza okazję zbicia nań przychodu. Jak niemniej wyselekcjonować najlepsze lokaty wtedy, gdy ofert jest faktycznie mnóstwo? A no poprzez kierowanie się kilkoma ważnymi rzeczami, ustalającymi dochodowość wszelkich z nich.

W pierwszej kolejności trzeba zerknąć zaś na oprocentowanie, które stanowi kluczowy przymiot lokat, które musi być shutterstock_154210700większe, aniżeli rzeczywista inflacja, i którego wartość powinna wziąć w rachubę tak zwany podatek od dochodów kapitałowych, wynoszący dziewiętnaście procent. Po drugie, lokaty bankowe typuje się ze względu na tak zwaną kapitalizację, czyli doliczenie zarobionych odsetek do ogółu funduszu, a aby każdego dnia pracowało dla nas coraz więcej zasobów finansowych, najintratniejszym typem stanie się kapitalizacja codzienna. Po trzecie wreszcie, wskazanym jest rozeznać się odnośnie czasu trwania danej lokaty, ponieważ oferty są sporządzane tak, że im jest on dłuższy, tym wyższe oprocentowanie, chociaż warto tu też zapoznać się względem swych możliwości unieruchomienia kapitału, bo jego przedwczesne wyciągnięcie przekłada się bezpośrednio na utratę dotychczasowego zysku.

To naturalnie nie finał, ponieważ trzeba również popatrzeć na to, czy lokata jest droga w uruchomieniu i w korzystaniu, czy można to zrealizować z wykorzystaniem sieci internetowej, czy nadmienione wyżej zrezygnowanie z umowy przed terminem jest związane z dodatkowymi karami pieniężnymi, czy mamy kontakt z bankiem godnym zaufania, czy otwarcie lokaty narzuca konieczność posiadania weń konta osobistego, czy przytoczone w ofercie oprocentowanie lokat jest stałe czy też zmienne, czy kwota minimalna i maksymalna nas zadowala, i tak dalej.

Szczęśliwie, owe kwestie można sprawdzić nader szybko, w czym pomoże nam ranking lokat dostępny tutaj, który też należy wyłonić z ostrożnością, patrząc choćby na częstotliwość aktualizacji, banki z którymi dany współpracuje, czy przejrzystość interfejsu. Jeżeli jednak napotkamy ranking, który będzie się charakteryzował niezawodnością, możemy być pewni, że bez jakiegokolwiek kłopotu znajdziemy dla siebie ofertę doskonałą. Jasne, trzeba poświęcić na to trochę wolnego czasu, ale nie zapominajmy, że chodzi tu o produkt bankowy, a to wiąże się bezpośrednio z naszymi środkami pieniężnymi, o które naprawdę warto walczyć, zwłaszcza w czasach obecnych, zdominowanych rosnącym bezrobociem, wszędobylskim kryzysem i innymi niebezpieczeństwami natury finansowej.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *