Search
środa 26 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Oszczędzaj z głową.

Jeśli masz pewien zapas gotówki, który udało Ci się odłożyć to nie trzymaj tych pieniędzy w słoiku pod łóżkiem. Po pierwsze jest to bardzo niebezpieczny sposób, gdyż włamanie do mieszkania może wiązać się z utratą tych pieniędzy. Po drugie takie oszczędności nie pracują na siebie, czyli nie procentują. Należy je więc w coś dobrze zainwestować. Jeśli boisz się ryzyka to zapomnij o giełdzie papierów wartościowych. Tutaj wysokie mogą być zarówno zyski jak i straty. Lepiej więc zdać się na oferty bankowe.
Do niedawna ludzie najchętniej oszczędzali na lokatach, ale powoli te nawyki się zmieniają. Lokata jest po prostu niewygodna, gdyż pieniądze trzeba tam zamrozić. Oznacza to tyle, że nie wolno nam ich wypłacić przed końcem umowy na lokatę. Do tego dochodzi dość znaczny podatek Belki, który na dobre zdeklasował lokaty jako dobry sposób na oszczędzanie. Dużo lepsze jest dziś konto oszczędnościowe, które pojawiło na dobre na rynku bankowym po spadku popularności lokat. Z ich pomocą można oszczędzać bezpiecznie, tanio, z dużym procentem i co ważne bez zamrażania gotówki.
Konto oszczędnościowe ma w swojej ofercie już chyba każdy bank w tym kraju. Zazwyczaj jeśli w danym banku posiadamy zwykłe konto bankowe to możemy otworzyć drugie, oszczędnościowe bez opłat i formalności. Pieniądze, które sami przelewamy sobie na takie konto mogą być oprocentowane nawet na 5% w skali roku, co oznacza niewielkie odejście od oferty lokat. Kiedy tylko chcemy możemy wypłacić środki bez żadnych konsekwencji. Często jedna wypłata w miesiącu jest do tego za darmo i nie tracimy żadnych odsetek. Konta oszczędnościowe to jak na razie doskonała oferta na oszczędzanie.