Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Operator wózków widłowych, czyli zawód przyszłości

Obecnie w Polsce panuje coraz większe bezrobocie. Wiele firm podupada, ulega likwidacji, co wiąże się ze zwalnianiem pracowników. Z osłabianiem się pozycji firm, ma związek również obniżanie płac za pracę. Przedsiębiorstwa, aby wybronić się z kryzysu, muszą ratować się wszystkimi możliwymi sposobami, trącając niestety po kieszeniach, niczemu niewinnych ludzi, którzy zmagają się z dylematem, czy zostać w obecnej pracy, czy szukać nowej, bądź przekwalifikować się na inne stanowisko.

Jedną ze słusznych opcji oraz bardzo opłacalnych zarazem, jest praca operatora wózków widłowych. Przejście kursu, który upoważnia do prowadzenia tego typu pojazdów, polecane jest tym wszystkim, którym grozi zwolnienie z pracy, bądź już zostali niej pozbawieni. Praca w tym zawodzie jest coraz bardziej popularna, gdyż łatwo jest znaleźć w nim zatrudnienie. Zapotrzebowanie na takich pracowników rośnie, bo powstaje dużo różnych magazynów, w których konieczna jest praca wózków widłowych sterowanych przez wykwalifikowanych operatorów. Przemysł związany ze sprzedażą produktów generuje dużo miejsc pracy, ponieważ potrzebni są tam ludzie z odpowiednimi uprawnieniami do rozładowania towaru, bądź jego transportu za pomocą wózków jezdniowych podnośnikowych.

Każdy, kto decyduje się na odbycie takiego kursu, na jego koniec otrzymuje certyfikat  ukończenia uprawniającego do pracy w tym zawodzie. Jeśli jakaś firma pozwala, aby na stanowisku operatora takiego  wózka pracował ktoś bez zezwolenia, może ją to surowo kosztować. Za takie nielegalne działania grożą im różne sankcje, w tym wysokie kary pieniężne. Dlatego, aby uniknąć takich nieprzyjemności, pracodawca powinien skierować taką osobę jak najszybciej na szkolenie z zakresu prowadzenia wózków widłowych.

Aby uzyskać pozwolenie na sterowanie tymi pojazdami konieczne jest ukończenie osiemnastego roku życia, posiadanie aktualnych badań lekarskich, w których nie będzie żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania tego zawodu. Warto jest postarać się o uzyskanie pozwolenia na przejście tego typu kursu, gdyż pracy na tym rynku nie brakuje. Świadczy o tym liczba ogłoszeń dostępnych na różnych serwisach internetowych, w gazetach, czy czasem nawet na słupach ogłoszeniowych. Wszyscy poszukują operatorów wózków widłowych, bez których wiele hurtowni, czy magazynów nie miałoby możliwości prawidłowo funkcjonować.

Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się kursy na operatorów tych pojazdów, w związku z czym powstaje również dużo miejsc przeprowadzających takie szkolenia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu: „wózki widłowe kursy Kraków”, a wyskoczą nam liczne oferty, jak ta – www.este-secura.pl. Taki kurs nie powinien kosztować nas więcej jak tysiąc złotych- to już chyba maksymalna stawka. Ale czym jest jeden tysiąc, w zestawieniu z tym ile miesięcznie może zarabiać taki operator. Oblicza się, że może on otrzymywać pensję nawet w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych. Jest to zatem bardzo kusząca propozycja, z której korzystają przede wszystkim mężczyźni, ale również coraz częściej kobiety. Każdy bowiem powinien wziąć los w swoje ręce i pomóc sobie zagwarantować dostatniejsze życie, w tymże zawodzie przyszłości.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *