Search
wtorek 16 Październik 2018
  • :
  • :

Ogień – odwieczny towarzysz człowieka

Ludzie od zawsze starali się okiełznać ogień. Najpierw bali się go! Następnie podtrzymywali go dniami i nocami. W końcu sami nauczyli się go rozpalać-oswoili go. Jak jest w dzisiejszych czasach? W jakim stopniu my, ludzie XXIw okiełznaliśmy jeden z czterech podstawowych żywiołów- Ogień?

Dziś dzień ogień kojarzy nam się jedynie z tragedią. Najczęściej co słyszymy to “Pożary panujące w Grecji sieją spustoszenie” , ” Strażakom nie udało ugasić się pożaru…” ” kolejna tragedia” etc etc. Sieje w nas lęk, niepokój, a może i podziw?Jednak są też ludzie u których nie budzi on strachu, leku. Są ludzie którzy go okiełznali. Fireshow, Taniec Ognia wywodzi się z Nowozelandzkich plemion. W dzisiejszych czasach Ci artyści nazywani są szaleńcami jednak to ich sposób na życie. Pokazy ognia to połączenie tańców nowoczesnych bądź tańców klasycznych z niesamowitymi akrobacjami ogniowymi. Połykanie i zianie ognia- Kuglarstwo szokuje każdego z nas! rytuały ten wykonywany jest przy akompaniamencie bębniarzy, całość owiana jest mistycyzmem.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów zabaw z ogniem. Występy pojedynczych artystów- pokazywanie swoich nabytych latami ćwiczeń umiejętności, fire show- wielkie przedstawienie ogniowe ,teatr ognia- Artyści wystawiają sztukę z wykorzystaniem ognia.

Zastanów się o ile wspanialsza była by Twoja impreza, Twój festyn jeśli zaprosił byś na nią takich artystów, ludzi których nie można spotkać na co dzień na ulicach. Niezapomniane przeżycia