Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Nowe czy używane mieszkanie

Ludzie kupujący mieszkanie, często zadają sobie pytanie, które mieszkanie wybrać: nowe od dewelopera, czy też używane? Rynek pierwotny jak i wtórny mają swoje plusy i minusy. Rozwiązania nie są dobre dla wszystkich. Dla jednych to co nowe będzie lepsze, a dla drugich to co używane.Nieruchomości w Przemyślu jest wiele. Dużo opartych jest na starym budownictwie, ale powstają także zupełnie nowe apartamenty. Jak w każdym mieście następuje rozwój. Zaletą nowego mieszkania jest przede wszystkim to, że jest ono nowe. Nikt w nim jeszcze nie mieszkał, wszystko możemy urządzić sami, a przede wszystkim możemy wykazać się dużą kreatywnością. Wybieramy kolory ścian, ich położenie co daje nam wolną rękę w całej aranżacji. W nowym mieszkaniu mamy pewność uniknięcia wszelkich usterek. Dba o to nasz deweloper.

Oczywistym jest fakt, że cena nowego mieszkania jest wyższa niż używanego. Jednakże jest to cena samego mieszkania, nie musimy już ponosić kosztów remontów, urządzeń, wyposażenia. Różnica cenowa danego mieszkania zależy oczywiście również od miejscowości w której się ono znajduje. Pewnikiem jest, że w Przemyślu dostaniemy mieszkanie taniej niż w Krakowie. Nowe mieszkanie będzie tańsze w urządzaniu i utrzymaniu. Nie obejmują nas składki remontowe, będziemy mieć niższe koszty ogrzewania, ponieważ budynek na pewno będzie docieplony i będziemy mieli lepszej jakości okna.

Przy wyborze mieszkania kierujemy się także jego lokalizacją. Ona także ma wpływ na cenę. Idealne lokum jest położone w cichej okolicy, blisko centrum, niedaleko miejsca pracy. Faktem jest, że każde atrakcyjniejsze mieszkanie jest już zajęte. Każdy atrakcyjniejszy budynek mieszkalny powstaje na obrzeżach miasta. Im bliżej centrum, tym wyższa cena. Za wygody trzeba płacić.

nieruchomości przemyśl
Na wybór nieruchomości ma także wpływ jej dostępność. Mieszkanie z rynku wtórnego kupujemy już w pierwszym etapie jego powstawania. Nie każdemu z nas chce się czekać rok albo półtora na jego odbiór. Potem trzeba jeszcze mieszkanie urządzić. Wygodniej jest od razu wprowadzić się do swojego gniazdka. Rynek wtórny ma duży plus jeśli chodzi o takie lokale. Możemy na nim znaleźć wiele mieszkań, które są gotowe do zamieszkania od razu. Oczywiście rynek pierwotny także takie posiada, ale w bardzo znikomych ilościach.

mieszkanie
Jakie więc są plusy nowego mieszkania? Między innymi: niski koszt transakcji i utrzymania, lepsza jakość wykonania mieszkania jak i budynku, w którym się ono znajduje, możliwość własnej aranżacji całego wnętrza, lepsze osiedle ( garaże, windy, ścieżki rowerowe), gwarancja.

Plusy mieszkania używanego: niska cena zakupu, duży wybór na rynku nieruchomości, niskie koszty przygotowania do mieszkania, krótki okres oczekiwania na wprowadzkę, lepiej rozwinięta infrastruktura przy osiedlu.Tak naprawdę to od możliwości finansowych i indywidualnych upodobań każdego człowieka zależy to, które mieszkanie dla siebie wybierze.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *