Search
środa 26 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Niebezpieczna Polska

bezpieczeństwoCzy kierowcy w Polsce na prawdę tak niebezpiecznie zachowują się na drodze? Niestety tak. Szczególnie można to zauważyć podczas weekendowych wypadów poza miasto, gdzie wielu kierowców nie dostosowuje prędkości do warunków na drodze. Ostatnio, podczas ulewnego dna musiałem jechać drogą ekspresową do sąsiedniego miasta. Szczerze mówiąc byłem załamany tym, co zobaczyłem na drodze.

Trzeba oficjalnie przyznać, że bezpieczeństwo na drogach w naszym kraju jest wręcz minimalne. Byłem załamany brakiem wyobraźni kierowców, którzy tak szybko poruszali się po bardzo niebezpiecznej drodze. Wiedziałem już dlaczego tak wiele złego mówi się o polskich kierowcach. Po prostu nie są to odpowiedzialni ludzie. Zastanawia mnie jednak jedno – jk to jest możliwe, że ktoś tak źle zachowuje się na drodze.

Kogo jest to wina? Czy to jest typowa dla Polaków mentalność? A może po prostu edukacja mówiąca o niebezpieczeństwie związanym z nieostrożną jazda jest zbyt mała? Być może. Sam nie wiem jak to jest możliwe, że kierowcy z naszego kraju tak często powodują wypadki. Oczywiście z pewnością na ilość kolizji wpływ ma również zły stan dróg w naszym kraju. Mimo wszystko powinniśmy jednak jeździć dużo bardziej ostrożnie.