Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

New Era, ponadczasowe czapki

Czapki New Era to koncepcja wielopokoleniowa, która dzięki wspaniałym pomysłom osiągnęła światową sławę.

Pierwsza czapka
Swój początek firma New Era ma w 1920 roku, kiedy to Ehrhardt Koch dzięki funduszom swojej ciotki rozpoczął produkcję nakryć głowy, jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1943 wraz z powstaniem sportowych czapek dla zawodników basebolu. Dzięki innowacyjnemu designowi czapki już w niedługim czasie zyskały na popularności wśród zwykłych ludzi. Masowa produkcja czapek z daszkiem przyniosła firmie ogromne dochody, dzięki którym mogła się rozwijać oraz tworzyć coraz to nowe czapki.

Rozwój czapki New Era
Po rozpoczęciu masowej produkcji czapka New Era zaczęła zyskiwać na szczegółach. Z początku z przodu nad daszkiem widniało logo klubu, w którym grał dany zawodnik, jednak po wejściu do masowej produkcji na czapkach pojawiło się nowe logo – New York zawarte na w literach “N” oraz “Y” nałożonych na siebie.
Kolejnym krokiem na drodze do udoskonalenia czapki było wprowadzenie regulowanego obwodu głowy. Jeżeli chodzi o ten pomysł to sam Koch był dosyć sceptyczny, ale wbrew jego przeczuciu czapka sprzedawała się znakomicie.

Po przejęciu firmy przez syna Kocha – Haralda firma zaczęła przechodzić odświeżanie marki. Wprowadzono wtedy kultowy model 59FIFTY, był to rok 1954, a marka New Era rozpoczęła nowy rozdział w swojej historii.
Czapka 59FIFTY charakteryzuje się dużą głębokością, prostym daszkiem, wykonana jest z sześciu paneli. Produkowana jest w dziesięciu rozmiarach. Dostępna również w wersji dla dzieci (59Fifty Kids). Jest to oficjalna czapka ligowa MLB i zarazem najpopularniejsza czapka New Era.
Kolejnym modelem czapki, która z przebojem wdarła się na rynek jest 39Thirty. Charakteryzuje się ona wygiętym daszkiem oraz gumką wbudowaną w czapkę. Zbudowana z sześciu paneli, dostępna w 3 rozmiarach.
Model najbardziej rozpowszechniony to 9Forty. Główną cechą tego modelu jest regulacja rozmiaru. Regulacja jest możliwa dzięki plastikowemu paskowi zamontowanemu z tyłu czapki.

Indywidualność
Kolejnym wielkim krokiem w rozpowszechnieniu czapek było stworzenie możliwości spersonalizowania czapki. Dzięki temu zabiegowi każdy na świecie może stworzyć czapkę, która będzie odzwierciedlała indywidualność. W naszych czasach, gdzie stawia się przede wszystkim na indywidualny wygląd ta czapka stała się idealną odpowiedzią na zapotrzebowanie.

Firma New Era to nie tylko produkty. To symbol wielu kręgów oraz wyznacznik dobrego stylu już na przestrzeni dekad. Jest to jeden z tych symboli, który każdy zna i szanuje. Więcej o czapkach marki New Era na stronie: czapkinewera.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *