Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Napędy do bram

Napędy do bram to znakomite ułatwienie życia. Bramy garażowe, takie jak bramy rolowane, uchylne i segmentowe i bramy wjazdowe typu skrzydłowe lub przesuwne mogą być połączone w jeden system. System ten umożliwia obsługiwanie obu typów bram za pomocą pilota.

Z natury jesteśmy przecież leniwi i nikomu nie chce się dziesięć razy wychodzić z auta aby otworzyć garaż, zamknąć bramę, itd.

Napędy do bram dodaje się do bramy po uwzględnieniu jej rodzaju i indywidualnych parametrów. Każda brama jest przecież inna. Zwykle bramy rolowane mają od razu zainstalowany mechanizm. Czasami jednak do bramy trzeba dokupić napęd.

Najpopularniejszy obecnie rodzaj bram to bramy przesuwne. Różnią się one jednak sposobem zawieszenia. Są więc bramy przesuwne szynowe i samonośne. Bramy te wymagają zastosowania odpowiednich automatów. Napędy do bram przesuwnych składają się z motoreduktora, centrali sterującej, lampy ostrzegawczej, nadajnika, fotokomórki, odbiornika zdalnego sterowania, listwy zębatej.

Z kolei automaty do bram skrzydłowych składają się z dwóch siłowników, centrali sterującej, fotokomórki, lampy ostrzegawczej, nadajnika i odbiornika zdalnego sterowania.

Z czego składa się napęd elektryczny bramy? Są to elementy takie jak: głowica, element łączący napęd z bramą oraz szyna z łańcuchem.

Napędy do bram uchylnych, rolowanych, przesuwnych lub innych posiadają jeszcze jeszcze bardzo ważny element. Jest nim funkcja delikatnego stopu. Funkcja ta przeciwdziała uszkodzeniu automatu, więc jest bardzo potrzebna.

Ważnym elementem automatu jest fotokomórka. Jakie jest jej zastosowanie? Instaluje się ją po to aby otwieranie i zamykanie bramy było bezpieczne.

Aby napędy do bram były bezpieczne instaluje się też lampy ostrzegawcze, które pulsującym światłem sygnalizują ruch bramy.

Napędy do bram powinny być też kupowane z rozmysłem. Przed zakupem należy sprawdzić stan techniczny produktu oraz wszystkie parametry.