Search
środa 19 Czerwiec 2019
  • :
  • :

Najsmutniejszy dzień w życiu człowieka – pogrzeb

Nie ma chyba smutniejszego dnia w życiu każdego człowieka, niż pogrzeb bliskiej osoby. Często tak bardzo zżyci emocjonalnie, nie potrafimy poradzić się ze stratą, tym bardziej jeżeli był to dla nas naprawdę ktoś bliski. Nie ma również większego bólu, niż wybór trumny, kwiatów czy ustalania szczegółów pogrzebu. Czasem zdarza się, że ktoś kogo kochamy, dokona swojego żywota poza granicami kraju. Często ostatnią wolą zmarłego, jest spoczęcie w rodzinnej miejscowości tam, skąd pochodzi. Problemem staje się zatem przewóz zwłok z zagranicy, który dla wielu, może okazać się bardzo przytłaczający, niemalże niemożliwy do wykonania.

Załatwianie formalności

Międzynarodowy transport zmarłych nie należy do najprostszych rzeczy. Ilość formalności do załatwienia oraz koszty z tym związane, wielu osobom spędzają sen powiek. Nie dość, że naszą duszę przepełnia żal po stracie bliskiego, to jeszcze musimy w pełni świadomie i racjonalnie podejmować wiele decyzji. Warto w takich chwilach znaleźć sprawdzoną firmę pogrzebową, która specjalizuje się w załatwianiu tego typu spraw.

Doświadczenia przede wszystkim

Stając przed wyborem firmy, która świadczy usługi sprowadzania zwłok z innych krajów, warto posłużyć się opinią innych ludzi. Jest niemalże pewne, że w Internecie znajdziemy ich niezliczona ilość. Dobra i solidnie podchodząca do tematu firma, na pewno będzie miała wiele pochlebnych zdań na swój temat. Można też popytać znajomych, gdyż może się zdarzyć, że ktoś z nich mógł mieć styczność z tego typu formalnościami. Zawsze warto mieć to na uwadze, gdyż nie ma nic ważniejszego, niż opinie innych. Mogą być one bardzo pomocne.

Sprawdzajmy i jeszcze raz sprawdzajmy

Musimy pamiętać, że nawet najbardziej pochlebne opinie na temat danej firmy, nie zwalniają nas z obowiązku kontrolowania tego, co ona dla nas robi. Zawsze warto sprawdzić w jakim stanie ciało zostało sprowadzone zza granicy, oraz czy nie doszło przypadkiem do profanacji zwłok. Takie przypadki należy bezzwłocznie zgłaszać, gdyż tak wielkie uchybienia nie mogą się po prostu zdarzać. Nie jest to co prawda najprzyjemniejsza rzecz, wręcz straszna, ale warto przypilnować, aby ostatnia droga zmarłego, nie była dla nas samych pasmem cierpień, które pamiętać już będziemy do końca naszego życia.

Jak radzić sobie z nerwami?

Na pewno nie można z problemem śmierci zostać samemu. Jeżeli czujemy, że nie radzimy sobie ze zdenerwowaniem, złym samopoczuciem i czujemy się po prostu co raz gorzej, warto zastanowić się nad wizytą u psychologa. Wsparcie psychiczne, będzie wtedy nieocenione, a nasze samopoczucie na pewno zmieni się na lepsze!

Zobacz zatem: Epitafium przewozy | http://www.epitafium-przewozy.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *