Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Najlepszy pokerzysta świata

Na świecie jest w tej chwili spora liczba osób w czołówce graczy pokerowych. Jednak niezaprzeczalnie prym wiedzie Phil Ivey. Urodził się w 1976 roku. Dorastał w New Jersey i Atlantic City. Bardzo młodo ożenił się z dziewczyną, którą pokochał już w liceum. Z którą niestety w 2009 roku się rozwiódł. Uwielbiał gry wideo i granie w karty z własnym dziadkiem. Pewnego dnia tak po prostu zapragnął zostać zawodowym pokerzystą. Jak pomyślał tak zrobił. Poświęcił wiele czasu na granie w kasynie. Na zdobywanie doświadczenia i pieniędzy potrzebnych do kontynuowania gry, coraz wyżej w hierarchii pokerowej. Phil Ivey jest w tej chwili graczem pokerowym numer jeden, online i na żywo. Jest znany także pod pseudonimem “Tiger Woods Pokera”.

poker3

Powodem tej ksywki jest jego wielki talent i kolor skóry. Jest uważany za najlepszego gracza na całym świecie i zgarniającym największe wygrane. Na grę w pokera Phil poświęca prawie każdą chwilę swojego życie. Traktuje tę grę jako pracę zarobkową i pasję. Jest jeszcze bardzo młodym zawodnikiem i twierdzi, że przed nim nadal wiele nauki, ale nie jeden kolega ‘po fachu’ chciałby być tak dobrym jak on. Marzeniem Phila jest zostanie pokerzystą, o którym zawsze będzie się opowiadać z dumą i o który pamięć nigdy nie zagaśnie. Oprócz turnieju World Series Poker, Phil Ivey brał udział także w World Poker Tour, European Poker Tour, European Poker Master i wiele innych. W poker online Phil gra w serwisie Full Tilt Poker.

Poker i inne gry hazardowe

Są tam obstawiane i rozgrywane najwyższe stawki w necie. Phil Ivey jest w posiadaniu siedmiu bransolet World Seried of Poker i wielkiej kasy z grania w pokera. Pierwszą bransoletę zdobył mając zaledwie dwadzieścia trzy lata. Wygrał wtedy także dwa i pół tysiąca dolarów. Nie były to jakieś kolosalne pieniądze, zważywszy na to ile dziś zarabia, ale był to bardzo ważny turniej dla Iveya, ponieważ docierając do finałowego stolika, wykosił najbardziej znanych w świecie pokerzystów. Phila można spotkać w kasynach Las Vegas, gdzie gra o olbrzymie stawki. W sieci, gra wyłącznie, jak wyżej wymienione, w serwisie Full Tilt Poker. Phil jest bardzo skromnym chłopakiem, nie lubiącym puszyć się przed kamerami. Obstawia jak niektórzy twierdzą bardzo agresywnie i o ogromne stawki. W każdym jego ruchu można zauważyć skupienie, odwagę i wielką miłość do pokera. Na koniec trzeba dodać, że Phil Ivey jest dość hojnym darczyńcą. Zajmuje się filantropią. Założył fundację Budding Ivey Foundation, tym samym kontynuując pracę swojego dziadka, Leonarda “Bud” Simmonsa. Fundacja pomaga dzieciom w odkrywaniu i utrwalaniu talentów oraz dokarmianie bezdomnych.