Search
środa 15 Sierpień 2018
  • :
  • :

Na czym zarabiać mając podnośnik?

Dostępność różnego rodzaju sprzętu specjalistycznego jest dzisiaj o wiele większa niż dawniej, co ma związek z dosyć dużym importem z krajów zachodnich po otwarciu granic Unii Europejskiej. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pojazdy bądź narzędzia możemy kupić w naprawdę okazyjnej cenie, a ich stan techniczny nie jest najgorszy. Szczególnie duży wybór obecnie panuje w branży prac wysokościowych, albowiem samochód z podnośnikiem koszowym lub długą drabiną można kupić już kilka razy taniej niż jeszcze dekadę temu.

Do tej pory rynek ten był stosunkowo niewielki z powodu wysokich cen środków do pracy, jednak w obecnej sytuacji powiększa się on z każdym rokiem. Rośnie zatem podaż usług wysokościowych, ale na szczęście dorównuje jej też popyt, gdyż miasta się zmieniają, a stare elementy architektury zawsze wymagać będą bieżących napraw. Jeśli więc zdecydowalibyśmy się na zakup podnośnika i świadczenie usług z jego wykorzystaniem, gdzie szukalibyśmy klientów? Z pewnością można określić kilka grup potencjalnych kontrahentów, od których zleceń by nie brakowało, tak więc spróbujmy stworzyć krótką listę pewnych prac do wykonywania:
1) Powinniśmy oferować pogotowie wysokościowe.Całodobowa dostępność usług prawdopodobnie szybko doprowadzi do zdobycia dużej puli zainteresowanych naszą ofertą. Natura przecież nie wybiera godziny, w której wyrządza szkody, dlatego w nagłych wypadkach szybkie zabezpieczenie nieruchomości może decydować o dalszych losach wielu osób. Usługi w ramach pogotowia rozliczać można w trybie ryczałtowym (za konkretną pracę) albo abonamentowym (miesięczna opłata).

2) Remonty i naprawy trudno dostępnych miejsc w okolicach dachu, których zreperowanie jest możliwe tylko z podnośnika. Wbrew pozorom w starej architekturze występuje sporo budynków posiadających takie punkty.

3) Czyszczenie okien i renowacja elewacji. Jest to dosyć intratna gałąź zleceń, ponieważ firm, które oferowałyby jednoczesne świadczenie usług wysokościowych i remontowych jest na rynku bardzo niewiele.

4) Montaż niezbędnych w budynkach instalacji. Mowa tutaj o ustawianiu anten telewizyjnych, przykręcaniu rynien czy też wentylatorów od systemu klimatyzacji.

5) Usuwanie śniegu i sopli z dachu. Kilka poważnych wypadków budowlanych uświadomiło zarządcom budynków, iż regularne pozbywanie się zalegającego na dachu śniegu jest ich ważnym obowiązkiem. To samo dotyczy groźnych lodowych sopli, które mogą wyrządzić poważne szkody w mieniu i ludziach.

6) Serwisowanie latarni ulicznych, banerów reklamowych oraz przycinka drzew. O ile do tego pierwszego potrzebne jest zlecenie od zarządu miasta, to te dwa pozostałe są w bliskim zasięgu. Niezbędny jest tu jednak bardziej specjalistyczny sprzęt.Wymieniliśmy zatem kategorie zleceń dających niezły zarobek, jednak trzeba pamiętać, iż duża część z nich wymaga rozszerzenia asortymentu sprzętowego, a także zatrudnienia dodatkowych ludzi. Oczywiste jest, iż na samym początku działalności zatrudnienie elektryka lub budowlańca jest nieopłacalne, jednak można zdecydować się na współpracę w formie podwykonawstwa.

źródło: http://www.ehc-krakow.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *