Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Męski problem

Wielu mężczyznom, których dotyka problem łysienia, przedwczesna utrata włosów sprawia ogromny problem z akceptacją nie tylko swojego wyglądu, ale również pogarsza poczucie własnej wartości i obniża ocenę męskości.

Wprawdzie mówi się, że mądrej głowy włos się nie trzyma, ale wielu mężczyzn odbiera utratę włosów na głowie jak utratę młodości i męskości. O ile to pierwsze jest nieuniknione, o tyle z tym drugim żaden mężczyzna pogodzić się nie może. Dobranie odpowiedniej peruki jest najprostszym i najszybszym sposobem poprawy samooceny. Może być stałym sposobem na maskowanie niedoboru własnych włosów, ale też znakomicie sprawdza się podczas długotrwałej kuracji przywracającej wzrost włosów na głowie, ułatwiając przetrwanie najtrudniejszych momentów w miarę bezproblemowo.

Z tym sposobem walki z łysieniem obeznani byli już starożytni Egipcjanie, którzy oprócz naturalnych metod walki z łysieniem, takich jak przeróżne maści, okłady, balsamy, a nawet aromaterapia, stosowali po prostu peruki zakrywające łyse głowy, wyrabiane zarówno z włosów ludzkich, jak i owczych, a nawet z włókien roślinnych. Peruki przez wiele lat były dla Europejczyków obowiązkowym nakryciem głowy, świadczącym o statusie społecznym i materialnym na równi ze strojem i biżuterią.

Mistrzowski kunszt, który posiedli perukarze po setkach lat rozwoju swojego rzemiosła gwarantuje, że peruki mogą być nie tylko strzelistymi koafiurami zdobionymi liśćmi i egzotycznymi ptaszkami, ale również doskonałymi imitacjami prawdziwej fryzury, dającej jej właścicielowi poczucie pewności siebie.