Search
środa 15 Sierpień 2018
  • :
  • :

Marketing internetowy

Coraz ważniejszy jest odpowiedni marketing internetowy, jest to podyktowane przede wszystkim przenoszeniem handlu do internetu, również przez firmy, które funkcjonują poza nim.

Przede wszystkim wszystko opiera się na odpowiednim pozycjonowaniu stron internetowych. Zaczynamy w sieci istnieć dopiero w chwili, kiedy nasza strona pojawia się na pierwszych stronach w wynikach wyszukiwania. Marketing internetowy polega więc przede wszystkim na reklamowaniu serwisu w sieci, najpierw aby był on odpowiednio pozycjonowany, a dopiero później, gdy te zabiegi dadzą odpowiedni efekt, można reklamować ofertę serwisu.

Marketing internetowy odbywa się więc na podobnych zasadach jak każda inna promocja reklamowa, gdzie zapoznajemy najpierw z marką a dopiero ze szczegółową ofertą, gdy marka już jest rozpoznawalna. Różnią się tu tylko narzędzia. W internecie główna siłą jest słowo pisane i nowinki technologiczne. Do każdej firmy, dostosowywana jest w pełni oryginalna metodologia na rozreklamowanie. Tu nie ma miejsca na zabiegi, takie, które stosują inni, tu liczy się kreatywność.