Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Magnez jest nam po prostu niezbędny

Magnez jest ważnym i niezbędnym dla dobrego stanu zdrowia każdego człowieka pierwiastkiem chemicznym. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, funkcjonowaniu mięśni oraz podziału komórek. Zmniejsza ryzyko chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Podejmuje walkę z arytmią, depresją, zahamowaniem wzrostu, bólami i zawrotami głowy, łamaniem paznokci, próchnicy zębów, ogólnym osłabieniem, a nawet nadwrażliwością na zmianę pogody.

Na rynku farmakologicznym wzrasta popularność magnezu chelatowanego. Według opinii konsumentów pierwiastek ten w takiej właśnie postaci, ze względu na bardzo dobrą przyswajalność i szybsze działanie uzyskuje spore uznanie, a jego działanie otrzymuje bardzo pozytywne opinie. Mimo, że jest obecny w naszym organizmie, często spotykamy się z jego niedoborem. Sięgamy wtedy po produkty żywnościowe, które zawierają go najwięcej, czego przykładem są nasiona chia, jak te – hanoju-sklep.pl/pl/chia/269-bio-chia2go-14-saszetek.html – wygodne nasiona BiO Chia2Go w saszetkach.

nasiona chia dostarczają organizmowi magnez

Oczywiście często wielu z nas to nie wystarcza, dlatego w efekcie w nasze ręce trafiają różnego rodzaju suplementy diety. Jednym z tych elementów jest właśnie magnez chelatowany. Czyli rodzaj organicznego magnezu. Połączenie jonu magnezu z pierwiastkami organicznymi. Jego działanie w efekcie końcowym według opinii lekarzy jest takie samo, jak zażywanie magnezu w klasycznej, dostępnej formie. Różnica tkwi jednak w sposobie jego wchłaniania i działania. Dzięki otoczeniu takiego właśnie magnezu przez aminokwasy, jego przyswajanie skraca się, jest szybciej transportowany do komórek, które go potrzebują, a tym samym nasz organizm przyswaja go „błyskawicznie”. Kiedy nasze ciało chelatuje (robi to zawsze) dostarczany do niego pierwiastek, w takiej właśnie formie, będzie wchłaniany o wiele lepiej. Mniej podrażnia także nasz przewód pokarmowy.

Magnez chelatowany spożywamy w postaci tabletek do połykania bądź rozpuszczania w wodzie. Preferowanie drugiego sposobu, gdyż płynna forma, pozwala na szybsze dostarczenie odpowiedniej dawki do organizmu. Magnez w formie organicznej jest dostępny w aptekach. Różni się ceną od innych form magnezu. Jest nominalnie wyższa. Przy zakupie najodpowiedniejszej odmiany magnezu w takiej formie, cena może być gwarantem jego dobrej jakości i przydatności. Mamy pewność, że zakupiony przez nas produkt jest tego wart.

Kiedy nasz organizm potrzebuje szybkiego i dobrego efektu, po uprzednim skonsultowaniu z lekarzem, możemy wybierać właśnie taką formę leku, suplementu diety. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie przesadzać. Zbyt duże stężenie magnezu w naszym organizmie, powoduje niepożądane efekty.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *