Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Lecznicze właściwości masażu

Wielu z nas bardzo często zapomina o stosowaniu tradycyjnych metod leczenia w przypadku pojawienia się różnego rodzaju chorób i dolegliwości. Niemal od razu po zaobserwowaniu kilku objawów chorobowych udajemy się do lekarza, który przepisze nam lekarstwa. Zdaniem ekspertów jednak warto spróbować leczyć się nieco bardziej tradycyjnymi metodami. Idealnym przykładem na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia okazuje się być masaż leczniczy.

 

 

Wiele osób decyduje się na nieco w przypadku występowania dolegliwości związanych z kręgosłupem oraz innymi narządami ruchu. Eksperci jednak coraz częściej polecają jego stosowanie także w przypadku występowania problemów z górnymi drogami oddechowymi takimi jak grypa. Leczniczy masaż okazuje się mieć także zbawienny wpływ na dzieci, które borykają się z zapaleniem oskrzeli. Zdaniem wielu specjalistów bowiem, leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli polega nie tylko na podawaniu lekarstw.

Zbawienny i delikatny dotyk klatki piersiowej dziecka pomaga mu w oddychaniu oraz odkrztuszaniu wydzieliny zgromadzonej w oskrzelach. Oprócz masażu leczniczego wiele kobiet decyduje się także na masaż antycellulitowy. Okazuje się on być prawdziwym hitem na rynku. Poprawia bowiem krążenie krwi oraz pobudza nasz organizm do szybszego spalania nagromadzonego tłuszczu, szczególnie w okolicach brzucha i ud.

Masaż w medycynie i kosmetyce

Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że masaż znajduje coraz większe zastosowanie zarówno w medycynie, jak również w kosmetologii. Na szczególną uwagę zasługuje jednak masaż leczniczy. Lekarze polecają go głównie osobom, które mają problemy z bólami kręgosłupa, pleców oraz innych narządów ruchu.

Na taki rodzaj zabiegów zatem, decydują się osoby już starsze. Również pewien specyficzny rodzaj masażu, jakim jest masaż segmentarny wpływa bardzo znacząco na poprawę zdrowia pacjentów, którzy maja problemy z przewlekłymi chorobami płuc.

Masowanie mięśni klatki piersiowej znacząco wspomaga leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, wpływa także na ich lepsze ukrwienie. To z kolei sprawia, że pacjentom znacznie lżej się oddycha oraz co ważniejsze ułatwione jest odkrztuszanie zaległej wydzieliny nagromadzonej w oskrzelach.

Taki rodzaj masażu polecany jest szczególnie dla wszystkich małych dzieci, a nawet niemowląt. W kosmetyce największym zainteresowaniem cieszy się z kolei masaż antycellulitowy. Eksperci polecają go wszystkim kobietom, które są w trakcie procesu odchudzania.

Działa on bowiem bardzo korzystnie na spalanie nagromadzonego tłuszczu, szczególnie w okolicach najbardziej podatnych na jego gromadzenie. Dodatkowo też wpływa ona na przyspieszenie drogi do celu, jakim jest osiągnięcie zgrabnej i smukłej sylwetki. Efekt widoczny jest jednak, dopiero po kilkunastu regularnych seriach.

Jak wspomagać leczenie niektórych chorób?

Wspomaganie procesu leczenia wielu chorób jest możliwe poprzez stosowanie różnego rodzaju masaży. Należy jednak pamiętać, masaż leczniczy powinien być prawidłowo wykonany, aby dał on pożądany rezultat. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że powinien go wykonywać doświadczony masażysta, bądź też fizjoterapeuta.

Wspomagająco na leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli wpływa bardzo dobrze masaż segmentarny. Masowanie mięśni klatki piersiowej wpływa rozluźniająco na pacjenta.

Dzięki temu łatwiej się mu oddycha oraz odkrztusza zaległe wydzieliny z płuc. Masowanie mięśni klatki piersiowej usuwa z nich także wszelkie niepięcie oraz poprawia ich ukrwienie. Lekarze zalecają stosowanie takiego rodzaju masażu, także w przypadku małych dzieci.

Wspomagający leczniczy masaż działa również w chorobach kręgosłupa oraz bólach pleców. Rozgrzewanie poszczególnych partii mięśni bowiem pozwala na lepsze radzenie sobie z powstałym bólem. Leczniczy masaż bardzo często jest stosowany także w innych schorzeniach narządów ruchu. Warto jednak zauważyć, że niektóre masaże działają wspomagająco w procesie odchudzania. Zaliczyć do nich możemy z całą pewnością masaż antycellulitowy, który wykonywany regularnie pomaga w zwalczaniu nagromadzonej tkanki tłuszczowej w okolicach bioder oraz brzucha. Najlepszy efekt jednak, daje jego częste stosowanie.

Źródło: http://www.medplus.pl/masaz-bankami/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *