Search
środa 26 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Kurs programowania

Żyjemy w czasach komputerów. Dziś zawód informatyka daje większe pole do popisu niż tradycyjny fach w ręku. Ucząc się zawodu specjalisty IT, zdobywamy właściwie cały pakiet zawodów możliwych do wykonywania. Jedne studia informatyczne stają się podstawą do pracy jako programista, projektant stron internetowych, zarządca baz SQL, deweloper stron internetowych, serwismen i wiele, naprawdę wiele innych. Co więcej, to się po prostu opłaca. Zawód informatyka to dziś jeden z najlepiej opłacanych zawodów inżynierskich w Polsce. Podaż specjalistów wypuszczanych przez uczelnie takie jak Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie czy polskie politechniki jest niewystarczająca. Popyt na dobrego informatyka wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Rynek wciąż jest w stanie wchłonąć tysiące młodych absolwentów.

3721284601_6d1cf9b615_z

Nie wiem jaka cecha naszego narodu nam w tym pomaga, ale jeżeli chodzi o informatykę – jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie. Inżynierowie kształceni w polskich uczelniach wyjeżdżają na staże, a później dobrze płatne etaty do Google’a, IBM, czy Microsoftu i zdobywają kierownicze stanowiska. Taka praca to marzenie każdego zdolnego studenta. I jest po prostu dobrze płatna. Kierownicze stanowisko w Google w biurze w Londynie to zarobki rzędu nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Przekonałem Cię?

Jeżeli chcesz zostać programistą, musisz wybrać język programowania, od którego zaczniesz. Kurs oracle zapewni ci dobre wykształcenie w języku java. Ten język ma potężne możliwości. W java można tworzyć nawet gry komputerowe. Jednym z innych popularnych języków programowania jest C++. Szkolenia informatyczne często zaczynają od tego języka, jako wyjściowego. Potem uczą następnych, bo niektóre sekwencje się powtarzają i nauka idzie łatwiej. Możesz też wybrać szkolenia Sql, które dadzą ci wiedzę z dziedziny baz danych i zarządzania nimi.

Ktoś powie, że żeby zostać informatykiem, trzeba mieć niesamowite zdolności matematyczne. I tak i nie. Otóż w informatyce nie zdołamy stworzyć nic wybitnego bez kreatywnego myślenia. To tak naprawdę klucz do sukcesu. Jeśli tego nie ma, najwyższym pułapem jaki możemy osiągnąć jest co najwyżej zostanie dobrym rzemieślnikiem. Bo jeżeli miałbyś pomyśleć dłużej nad takim pytaniem: wymień nazwisko osoby, która osiągnęła niebagatelny sukces w dziedzinie informatyki. Taka osoba największa z największych.

Kogo byś wskazał? Na pewno wielu wskazałoby Steve’a Jobsa. A co się okazuje?

Ten Amerykanin pochodzenia armeńsko-żydowskiego był całkowitą lamą jeżeli chodzi o programowanie. Był do niczego. Klepał tylko najprostsze kody. A jednak firma którą stworzył, jest dziś gigantem na rynku elektronicznym i okołoinformatycznym. Jak do tego doszło? Otóż kluczem do sukcesu Jobsa, był jego współpracownik i współzałożyciel firmy – Steve Wozniak. Ten krępy geek wymyślił właściwie sam ich pierwszy komputer – Apple I. To on był prawdziwym wizjonerem. Sam stworzył pierwszą w historii myszkę i prowizoryczną klawiaturę. Dlatego nie załamuj się.

Wszystko przed tobą!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *