Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Kiedy przyda nam się pomoc doradcy finansowego?

W dzisiejszych czasach żeby się w tym świecie nie zagubić, trzeba wiedzie ć po trosze o wszystkim. Często więc szukamy informacji na własną rękę, zasięgamy czyjejś rady, albo po prostu idziemy do profesjonalisty w danej dziedzinie aby  udzielił nam rzetelnych odpowiedzi i nami odpowiednio pokierował. I takim na przykład profesjonalistą jest doradca finansowy, który najlepiej wie co powinniśmy zrobić z naszymi finansami.

Wyszczególniamy profesjonalnych doradców finansowych – zależnych i niezależnych oraz niezależnych doradców finansowych. Ogólnie doradca finansowy służy pomocą w zakresie ubezpieczeń, kredytów, emerytur, funduszy inwestycyjnych, planów oszczędnościowych itp. Trzeba przyznać że kompetencje jakie posiadają radcy finansowi są bardzo praktyczne. Dzięki nim nie musimy tracić cennego czasu na samodzielne szukanie najbardziej odpowiedniego produktu finansowego i porównywanie ofert poszczególnych instytucji.

Przykładem sprawdzonego doradcy finansowego, który pomoże nam udzielając konsultacji w takich obszarach jak kredyty, inwestycje i ubezpieczenia czy pożyczki jest działająca na terenie Białegostoku Pani Monika Rytel. Obliczenie zdolności kredytowej, wybór odpowiedniego ubezpieczenia czy najlepszego kredytu dzięki współpracy z wieloma bankami, agentami ubezpieczeniowymi, biurami nieruchomości oraz rzeczoznawcami jest dla Pani Moniki dziecinnie prosty. Wiele na temat tego doradcy finansowego dowiemy się już z samej strony internetowej, pod adresem www.monikarytel.pl.

Niektórzy jednak martwią się czy klienci pośredników nie narażają się  na ryzyko, że doradca poleci im nie ten produkt, który byłby najlepszy, ale taki, który zapewni mu najwyższą prowizję od banku. Oczywiście nie cała branża jest skażona tego typu zachowaniami. Jednak Stanisław Kluza, były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego orzekł iż na przestrzeni kilkunastu lat takie praktyki miały miejsce. Właśnie dlatego Komisja Nadzoru Finansowego pracuje nad tym by zmienić przepisy w taki sposób by nie pozwalały sprzedawcom usług finansowych stwarzać pozorów, że doradzają klientowi jednocześnie nie wprowadzając barier niezgodnych z zasadą swobody działalności gospodarczej.

Doradcy finansowi są na pewno przydatni. Jeśli wybierzemy go jednak niewłaściwie, konsekwencje możemy ponosić przez wiele lat. Warto więc zapoznać się z wszelkimi wskazówkami zamieszczonymi na oficjalnej stronie Związku Firm Doradztwa Finansowego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *