Search
wtorek 16 Październik 2018
  • :
  • :

Jakie szyby na motocykl wybrać?

Warto na początku zaznaczyć że szyby motocyklowe produkowane są do wszystkich odmian i marek motocykli. Każda odmiana szyby ma swojego wyspecjalizowanego producenta.

Szyby obecnie są dostępne zarówno w wersji z owiewkami jak i bez. Ich zastosowanie o ile nie jest podyktowane nam fabrycznie przez producenta, jest do dostosowania do naszych potrzeb. Producenci posiadają zarówno te wersje potrzebne do danych modeli jak i uniwersalne. Dostępne są również szyby z elementami chromowanymi do motocykli niezabudowanych i klasycznych.

Dużą popularnością obecnie cieszą się również szyby do motocykli sportowych, a także do turystycznych. Każdy sklep motocyklowy jest w stanie nam sprowadzić każdą potrzebna nam szybę. Wybór jaka ona będzie należy do nas i możemy sobie dobrać nawet kolor który nam się podoba. A odpowiedni dobór szyby nie jest rzeczą łatwą i lepiej się w tym wypadku stosować do zaleceń producenta. A jeżeli szyba w górnej części ma być podniesiona i wydłużona to taka musi być. Tylko w tedy zapewni nam lepszy opływ wiatru i zwiększy komfort szczególnie przy dłuższych trasach.

Wiele szyb posiada również na końcu charakterystyczny spojler. Obecnie są one produkowane raczej w wersji przeźroczystej lub przyciemnianej, kolorystyka tylko na indywidualne zamówienie. Takie akcesoria motocyklowe posiadają zazwyczaj różne możliwości regulacji co pozwala na optymalne zmniejszenie turbulencji. Nawet zły zakup szyby potrafi w znaczny sposób wpłynąć na komfort naszej przejażdżki lub dłuższej trasy.