Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Jak zostać kapitalistą?

Kapitalizm to system, na którym korzystają menadżerowie, inwestorzy i biznesmeni. Wytworzone prze lata schematy zarządzania ludźmi i finansami pozwalają na zarobek wykorzystując zdolności komunikacyjne. Warto pamiętać, że kapitaliści to ludzie, którzy codziennie ponoszą duże ryzyko, więc jeśli obawiasz się pomnażania majątku na niepewnym rynku, nie będziesz mógł nazywać się biznesmenem. Zacznij przede wszystkim od zmiany sposobu swojego myślenia i podejścia do pieniędzy. Pamiętaj, że bogacenie się nie jest czymś złym, a stały przyrost funduszy na koncie bankowym przybliża Cię do rozwoju w przyszłości. Racjonalne zarządzanie domowym kapitałem to podstawa, zacznij właśnie od tego.

Szukaj okazji. Lokaty terminowe w różnych instytucjach finansowych jeszcze nie pozwoliły nikomu dorobić się majątku. Bez podejmowania ryzyka nie ugrasz wiele. Oszczędzanie przez całe życie nie zrobią z Ciebie ani kapitalisty, ani nie pozwolą na życie w luksusie na emeryturze. Zacznij od inwestowania w rynek, o którym masz pojęcie. Nie mamy na myśli Giełdy Papierów Wartościowych. Być może czymś się interesujesz i warto byłoby to wykorzystać. Rozejrzyj się wokół siebie i pomyśl, czy nie warto byłoby wziąć kogoś do pomocy.

Finanse

Oszacuj stan swojego portfela. Musisz postarać się także o projekt przyszłego zarządzania swoimi pieniędzmi. Dobrze, gdyby było Cię stać na inwestowanie połowy swoich miesięcznych oszczędności.

Trudno przestawić się z dnia na dzień i ciąć koszta na dotychczasową rozrywkę, ale uwierz, że to jedyna słuszna droga do zdobycia niezależności finansowej. Twoje finanse osobiste w dość krótkim czasie będą w stanie pracować na kolejne inwestycje, a Ty będziesz mógł cieszyć się z lepszego życia. Pamiętaj jednak o dokładnej analizie Twoich przepływów finansowych, dopiero dzięki temu określisz na ile możesz sobie pozwolić. Możesz wykorzystać do tego dostępne w Internecie gotowe aplikacje, ale możesz wykorzystać do tego kartkę i długopis. Zapisuj swoje wydatki i zacznij inaczej myśleć o swoich finansach.