Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wbrew pozorom wybranie dobrego biura rachunkowego dla naszej firmy jest dużym wyzwaniem i nie jest to wcale takie proste zadanie, jak mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka. Od wyboru odpowiedniego biura rachunkowego zależy bardzo wiele i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o prawidłowe rozliczanie naszej firmy z urzędem skarbowym. Jak każdy z Nas wie, ewentualny błąd w takim rozliczeniu może kosztować naszą firmę naprawdę dużo, dlatego też warto zainwestować w porządne biuro rachunkowe, zwłaszcza jeżeli planujemy uruchomić naprawdę dużą firmę.

Jeżeli poszukujemy porządnego biura rachunkowego dla swojej firmy, to powinnyśmy wziąć pod uwagę bardzo wiele ważnych kwestii. Oczywiście najważniejszą dla Nas rzeczą będzie sprawdzenie czy biuro rachunkowe, z którego usług chcemy skorzystać posiada odpowiedni certyfikat księgowy Ministra Finansów. Taki certyfikat powinna posiadać każde profesjonalne biuro rachunkowe. Należy również pamiętać, aby sprawdzić czy przedstawiony nam certyfikat jest tak naprawdę aktualny i czy w rzeczywistości dokument ten wystawiony jest przez Ministra Finansów.

Kolejną bardzo ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę w czasie wyboru naszego biura rachunkowego, jest oczywiście sprawdzenie polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czyli popularnego OC. Nasze biuro rachunkowe musi oczywiści posiadać ważną polisę ubezpieczeniową. Wykupienie takiej polisy przez nasze biuro rachunkowe jest dla Nas największym zabezpieczeniem w razie popełnienia jakiś błędów. Polisa jest również dobrym potwierdzeniem, że dana firma traktuje swoją pracę i oczywiście swoich klientów naprawdę poważnie. Warto zaznaczyć, że wykupienie takiej polisy w Polsce nie jest tanie.

Musimy pamiętać, że tylko my przed urzędem skarbowym ponosimy odpowiedzialność za wszystkie powstałe błędy. Podatnik jako pierwszy ponosi konsekwencje i dopiero na dalszej drodze może ubiegać się o ewentualne odszkodowania. Biuro rachunkowe nigdy nie ponosi żadnych odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe, klientów, których obsługują. Nie ma tutaj również żadnego znaczenia umowa jaką zawieramy z danym biurem rachunkowym. Jako podatnicy tylko my sami odpowiadamy za swoje podatki.

Wybierając najlepsze biuro rachunkowe dla swojej firmy powinnyśmy również dowiedzieć się, czy dana firma pochodzi indywidualnie do swoich klientów. Należy unikać dużych firm, w których nasza firma tak szybko zginie w tłumie. Takie biura rachunkowe wykonują wszystko masowo na dużą skalę i warto zwłaszcza na początku mieć pod ręką księgowego, który będzie tylko do Naszej dyspozycji. Najlepiej, aby naszymi sprawami zajmowała się wyłącznie jedyna osoba, która zawsze będzie kontaktowała się z Nami w razie komplikacji i jakiś pytań. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla obu stron i jest to zdecydowanie bezpieczniejsza i korzystniejsza droga dla Naszej firmy. W ten sposób my sami zdobędziemy również zdecydowanie większy komfort, wiedząc że ktoś dokładnie i skrupulatnie zajmuje się wyłącznie naszymi sprawami.

Jeżeli mamy dużą firmę to warto sprawdzić również czy biuro rachunkowe ma jakieś doświadczenie w prowadzeniu właśnie dużych firm.

źródło: http://orfafinanse.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *