Search
środa 15 Sierpień 2018
  • :
  • :

Jak najlepiej zwiedzać świat

hostel wrocławŚwiat, w którym dysproporcje między biednymi a bogatymi powiększają się z minuty na minutę. Świat, w którym miliony ludzi, w tym dzieci, cierpi i umiera z powodu głodu i pragnienia. Świat, w którym za pieniądze kupisz sobie spokój, odgradzając się płotem lub bramą strzeżonego osiedla. Świat, w którym o tym, kim jesteś, decydują rzeczy, które posiadasz. To nasz świat.

Świat, w którym jesteś wolny, twoim celem jest poznanie innego i siebie. Świat, który przemierzasz na swój własny sposób. Świat życzliwy, piękny, niekiedy niebezpieczny, ale niezmiernie fascynujący. To także nasz świat. Świat widziany z innej perspektywy. Z jednej strony możesz poświęcić się pracy i znudzić się życiem, z drugiej – możesz ruszyć przed siebie, zwiedzać i poznawać, jeździć stopem i mieć tani nocleg we Wrocławiu. Hostele, pobocza autostrady, małe, tanie bary – tu przyjdzie spędzić ci większość dnia. Przy okazji będziesz miał okazję zobaczyć normalne życie, tutejszych, normalnych ludzi. Poznasz ich tryb życia, problemy i radości, może razem popracujecie, może wypijecie lokalny alkohol? Może nie zostaniesz zaakceptowany? Wszystko jest możliwe…

To oczywiście trochę przerysowany obraz, ale coś w nim jest. Analizując współczesne społeczeństwo można posilić się na wyznaczenie pewnej linii demarkacyjnej, oddzielającej jednych od drugich. Tych, którzy jeżdżą (lecą) raz na rok na tydzień i tych, którzy rzadko kiedy nie są w drodze. Jedni, będąc we Wrocławiu śpią w drogim i luksusowym hotelu, inni wolą tani hostel we Wrocławiu sprawdzając przede wszystkim pod kątem ceny.