Search
czwartek 25 Kwiecień 2019
  • :
  • :

Jak konsolidacja może pomóc w spłacie kredytów?

Konsolidacja kredytów to niezmiernie powszechne hasło pośród klienteli banków. Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak scalanie pożyczek, które do tego czasu zaciągnęliśmy. Złączenia kredytów dokonuje się przeważnie wtedy, kiedy nie radzimy sobie ze spłacaniem tychże zaciągniętych pożyczek. We wspomniany sposób opłacamy jedną należność, a nie kilka, jak do tej pory.

Kredyty konsolidacyjne gwarantują wobec tego możliwość określenia jednej raty, zamiast spłacania kilku należności w rozmaitych terminach. Dzięki temu dłużnik łatwiej zapamiętuje termin spłaty poszczególnej należności i może panować nad terminowością spłacania kredytu. Następną zaletą, jaką posiada kredyt konsolidacyjny jest fakt, iż wartość raty jest niższa niż suma rat wszystkich zobowiązań, jakie uprzednio spłacaliśmy. Mniejsza rata kredytu jest możliwa zwłaszcza dzięki przedłużeniu okresu zwrotu pożyczki, przez co rośnie jednak ogólny koszt pożyczki.

Zmniejszanie kosztów pożyczki jest możliwe, gdy konsolidacja kredytów odbywa się we właściwy sposób. Do złączenia pożyczek przeważnie dochodzi bowiem podczas scalania obciążeń karty kredytowej i wysoko oprocentowanych pożyczek gotówkowych. Jeśli jednak bierzemy kredyt konsolidacyjny, żeby połączyć zaciągnięte uprzednio kredyty, ale bez zmiany terminu spłaty, opisywana operacja może okazać się nietrafiona. Dzieje się tak, gdyż jak podaje newsyfinansowe.info.pl sama konsolidacja kredytu niesie ze sobą większe oprocentowanie, jakie w następstwie wytwarza większe koszty naszego zobowiązania. W związku z tym ważne jest, żeby kredyt konsolidacyjny obejmował termin spłaty, jaki nie narazi nas na znaczne raty.

Formalności, które należy spełnić przy zaciąganiu prezentowanego zobowiązania, są takie same, jak te, które przechodzimy w trakcie pobierania typowego zobowiązania. Najczęściej kredyty konsolidacyjne ciągną za sobą konieczność zabezpieczenia w postaci hipoteki. Posiadaczem nadmienionej nieruchomości nie musimy być my sami, ale między innymi osoba z rodziny bądź znajomy. Odstępstwem jest warunek, gdy jeden z łączonych kredytów jest kredytem hipotecznym. Prócz tego bank bierze pod uwagę naszą historię kredytową. Trudności ze spłatami poszczególnych należności z poprzednich pożyczek mogą być powodem, dla jakiego bankowiec odmówi takiego pożyczki.

Kluczowym atutem refinansowania kredytów jest jednak to, że interesanci otrzymują wydłużony termin spłacenia pożyczki jak i mniejsze oprocentowanie. W praktyce prezentuje się więc to w ten sposób, że miesięczne raty są mniejsze niż w przypadku poprzednich pożyczek przed ich refinansowaniem.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *