Search
środa 26 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Informatyczne potrzeby przedsiębiorstw

Informatyka dotyka dziś wielu złożonych dziedzin naszego życia, a rozwój najnowszych technologii w zawrotnym tempie dokonuje ekspansji, która otwiera coraz większe możliwości przed całą ludzkością. Współczesny biznes i problemy, które przed nim stoją, nie może istnieć bez rozwiązań, które proponuje mu najnowsza technologia i rozwój systemów informatycznych. Nawet najmniejsze usprawnienia, mogą zadecydować o sukcesie lub klęsce większości przedsiębiorstw. To, dlatego tak wiele pieniędzy korporacje przeznaczają na ulepszenie systemów IT, które ułatwią maksymalnie prace ich pracownikom, a także pomogą w zwielokrotnieniu zysków.

 

Czasy, w których największym informatycznym problemem firmy było założenie strony www, bezpowrotnie odchodzą do lamusa. Dziś praktycznie każdy przedsiębiorca poważnie myślący o sukcesie swojej firmy taką witrynę posiada, inwestuje ogromne pieniądze w jej promocję w sieci, a także szuka dodatkowych możliwości wizerunkowych poprzez portale społecznościowe jak Facebook.

Dzisiaj to praktycznie podstawa każdego liczącego się biznesu. Jednak wraz z błyskawicznym rozwojem technologicznym przed każdą firmą pojawiły się inne problemy wiążące się z wdrażaniem różnego rodzaju systemów informatycznych:

  • Budowa hurtowni danych
  • szczegółowe analizy

Mające ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorstwa, czy też rozbudowane platformy księgowe, które pomogą zapanować nad finansami, są dziś bolączką wielu właścicieli firm. Niestety wdrażanie odpowiednich systemów informatycznych w Polsce wciąż jeszcze ma parę lekcji do odrobienia względem Państw zachodniej Europy.

 

Jak podają badania przeprowadzone przez Comarch, głównymi tego przyczynami są koszty, jakie trzeba wyłożyć na szkolenie swojego personelu, a także niewystarczająca elastyczność poszczególnych systemów. Zresztą to właśnie uniwersalność i możliwość wprowadzenia na swoim gruncie od zaraz, jest wg innych badań Comarchu czynnikiem decydującym o wyborze poszczególnych rozwiązań IT w wielu firmach.

Przedsiębiorstwa często wybierając taki czy inny program do planowania, stawiają przede wszystkim na jego proste i intuicyjne wdrożenie oraz użycie w strukturach swojej działalności. Jednak prawie połowa przedsiębiorców korzystających z takich rozwiązań nie wykorzystuje ich nawet w 1/3, co z kolei sprawia, że spora ich część nie zawsze jest przekonana do możliwości, jakie oferują.

 

Należałoby w Polsce odmienić ten trend, dlatego tak istotne będzie dokładne przeanalizowanie wybieranego systemu informatycznego dla swojej firmy, a to z kolei spowoduje maksymalne wykorzystanie jego możliwości przy jednoczesnym podniesieniu zysków naszej firmy.

 

Warto wzorować się na najlepszych przykładach, a także korzystać z rozwiązań i propozycji, jakie niesie za sobą użytkowanie takich rozwiązań jak Jaspersoft, czyli serwer raportowy, który dzięki swojemu otwartemu kodowi źródłowemu pomoże przedsiębiorstwom w dokonaniu wielu istotnych ulepszeń swojej firmy. Rezultaty ich wprowadzenia pozwolą na efektywne wykorzystanie naszych zasobów i przyśpieszą wszystkie nasze decyzje prowadzące do końcowego sukcesu.

 

źródło: http://ebisgroup.pl/rozwiazania/jaspersoft/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *