Search
środa 26 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Hamulce samochodowe

Hamulce zawsze elektryzują kierowców. Gdy tylko zaczynamy o nich mówić, ktoś zaczyna opowiadać o tym ile to już pieniędzy wydał na nowe klocki, a te pomimo tego nadal piszczą, a i hamowanie na nich też nie jest komfortowe. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawię Państwu kilka sposobów na to, aby być wreszcie zadowolonym ze swojego systemu hamulcowego. Hamulce emocjonują posiadaczy samochodów dlatego, że są bardzo ważnym podzespołem w naszym pojeździe. Nie przesadziłby, gdyby powiedział, że jednym z najważniejszych. Odpowiadają za nasze bezpieczeństwo, ratują przed wypadkiem, pozwalają na wytracenie wysokiej prędkości. Wobec tego powinniśmy o nie dbać, bez względu na porę roku. Ich sprawność bada stacja kontroli pojazdów.

opony-felgi-klimatyzacja-stacja-kontroli-pojazdow-oswiecim-1Jeżeli chodzi nam o czyszczenie hamulców, to w sklepie znajdziemy znakomite preparaty, które nie tylko usuną zbędny nalot na klockach, ale także zabezpieczą bębny przez korozją. Procesy korozyjne zazwyczaj widoczne są w sezonie wczesnowiosennym. Wówczas zainfekowane solą drogową klocki zaczynają wdawać się w reakcje z wodą. Dodatkowym atutem jest tutaj pogoda, która sprzyja korodowaniu klocków. Klocki w takiej kondycji nie są w stanie zatrzymać naszego pojazdu. Obcierające klocki mogą zniszczyć nam felgę, a jeżdżenie takim autem jest zupełnie nieekonomiczne. Gdy już zdejmiemy koło, możemy zająć się czyszczeniem klocków lub tarcz. W zależności od jakości posiadanych podzespołów, możemy do tego celu użyć zwykłej drucianej szczotki, bądź specjalistycznego preparatu przeznaczonego do czyszczenia elementów układu hamulcowego. W tym momencie należy dodać, że woda nie jest odpowiednim środkiem do czyszczenia takich podzespołów. Zdarzają się bowiem przypadki, kiedy to kierowcy oczyszczają klocki hamulcowe w wodzie.

Szlifując klocki szczotką drucianą, powinniśmy starać się zetrzeć z nich cały brud – sugeruje firma RS CAR. Zwykle jest to rdza, resztki płynu hamulcowego i pozostałe zabrudzenia drogowe. Dobrze wypolerowany klocek może znów zostać zamontowany na swoim miejscu. Jeżeli nie czujemy się na siłach i obawiamy się, że nie damy rady wykonać takiego zabiegu, to warto skorzystać z usług mechanika. Największy problem pojawi się wówczas, gdy zaczniemy rozbierać hamulce i w pewnym momencie dojdziemy do założenia, że jednak nie. W tym czasie żaden z mechaników nie odważy się wziąć od nas tej roboty, bowiem będzie musiał później dać nam gwarancję na wykonaną robotę. Czyszczenie hamulców przy użyciu preparatu wydaje się jeszcze prostsze. Najwięcej problemów może sprawić nam odkręcenie koła. Kolejne etapy naszej pracy nie wymagają już specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Widoczne elementy układu hamulcowego dokładnie spryskujemy preparatem i czekamy kilka minut. Jeżeli nagromadzonego brudu jest zbyt dużo, możemy zebrać go szmatą i czynność z preparatem powtórzyć jeszcze raz. Następnie nie pozostaje nam nic innego, jak przykręcić koło z powrotem i cieszyć się jazdą. Jednak co jakiś czas hamulce w naszym aucie powinien zobaczyć i sprawdzić renomowany mechanik.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *