Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Gdzie szukać informacji na temat produktów kredytowych?

Aktualnie dużo ludzi posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie rozchodzi się tutaj wyłącznie o kredyty w bankach ale też są to raty za sprzęt AGD lub samochód. Gdy często musimy pamiętać o zapłaceniu paru zobowiązań w trakcie jednego miesiąca, po niedługim czasie robi się to kłopotliwe. I właśnie w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest często konsolidacja naszych zobowiązań.

Mimo, iż slogan ten bywa raz po raz przytaczany w reklamach banków lub w gazetach, wielu spośród nas nadal nie wie co ono znaczy. A jest to nic innego jak wzięcie jednej pożyczki na spłatę wszystkich naszych obciążeń finansowych. W tenże sposób w rzeczywistości zastępujemy kilka mniejszych kredytów jednym dużym. Dla niektórych klientów takie działanie może zdawać się być niemądre, jednakże w wielu sytuacjach jest to najlepsze z dostępnych rozwiązań.

W jaki sposób w związku z tym funkcjonuje taki kredyt konsolidacyjny? Należy jedynie odwiedzić poszczególne banki i zorientować się jakie tego typu kredyty mogą nam zaproponować. W sporej mierze bywa to zależne od typu posiadanych przez nas obciążeń finansowych, a także od ich wielkości. Według portalu http://domowefinanse.org, zazwyczaj jednakże kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym, iż czas na ich spłacenie jest rozłożony na dłuższy okres czasu dlatego też raty są niższe. Bywa to szczególnie opłacalne dla klientów, którzy mieli problem ze spłaceniem wszystkich długów w tym samym miesiącu. W taki sposób bowiem mają one możliwość na pomniejszenie wydatków każdego miesiąca. W przypadku samych banków, które udzielają takiego rodzaju kredytów, także jest to korzystne rozwiązanie. Po pierwsze pozyskują kolejnego klienta, który spłaca określoną kwotę razem z odsetkami, a to samo w sobie jest korzystne. Po drugie, klient taki jest wiarygodny jeżeli chciałby otrzymać kredyt konsolidacyjny a nie uchylać się od spłacania swych zadłużeń.

Proponowane przez banki lub również pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle eksperci dzielą na dwa elementarne rodzaje. Pierwsze wśród nich to kredyty nazywane hipotecznymi, ponieważ z ich otrzymaniem wiąże się potrzeba zabezpieczenia pożyczki w postaci hipoteki naszego domu czy innej nieruchomości. Jest to następstwem tego, iż w tych sytuacjach konsolidacja kredytów jest obarczona bardzo wysoką sumą pieniędzy. Termin spłaty jest jednakże wtedy wydłużony a oprocentowanie niższe. Drugi typ takowego kredytu nazywamy z kolei gotówkowym i przyznawany jest na mniejsze sumy pieniędzy w związku z czym nie ma konieczności przedstawienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Musimy jednakże zaznaczyć, że warunki związane z jego udzielaniem są trochę mniej korzystne. Czas spłaty kredytu jest znacznie krótszy, a oprocentowanie z kolei większe.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *