Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Dlaczego warto stosować suplementy diety?

Odpowiedź jest bardzo oczywista: współczesna żywność w procesie masowej produkcji jest pozbawiana cennych składników odżywczych. Produkty spożywcze zatem nie są wystarczające w diecie, chociaż z samego założenia takie właśnie powinny być. Aby zapobiec wszelkim niedoborom zagrażającym zdrowiu człowieka zaleca się stosowanie preparatów uzupełniających, określanych jako suplementy diety.

Oczywiście, suplementy diety to nie jest tylko troska o zdrowie – wspierają także urodę – na przykład suplementy na cerę, piękne włosy i paznokcie są najczęściej kupowanymi przez kobiety preparatami. Pielęgnację cery “od wewnątrz” można uzupełnić kosmetykami do stosowania zewnętrznego, w zaciszu domowym lub w gabinecie kosmetycznym. Do tego można dołączyć bardzo modą ostatnio yogę twarzy, która znakomicie wpływa na kondycję cery.

4920930171_2c693ffb19_o

Hitem są preparaty mające na celu skuteczną walkę z nadwagą czy z otyłością – z uwagi na ogromny wybór środków odchudzających na rynku, często z nieznanego źródła pochodzenia i bez potwierdzenia swoich właściwości, zaleca się by klientki odwiedzały wyłącznie sprawdzony sklep suplementy. Przy odchudzaniu istotny jest także ruch oraz właściwa dieta, dopasowana do prowadzonego stylu życia i preferencji. Z popularnych środków skutecznych w wojnie z tkanką tłuszczową powinno wymieniać się termogeniki, które mają moc przyspieszenia przemiany materii i spalania tłuszczu. Co więcej, w cudowny sposób wyzwalają energię, co sprzyja treningom, a także motywuje do tego, by się nie poddawać, chociaż walka z nadprogramowymi kilogramami bywa niezmiernie trudna.

W ostatnim latach rekordy popularności biją kwasy tłuszczowe omega – zwłaszcza omega 3. Suplementacja kwasami tłuszczowymi daje niezmierne korzyści. Przede wszystkim mają zbawienny wpływ na serce i układ krążenia, normalizują poziom cholesterolu w każdej z jego postaci, dbają o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wpływają na właściwy poziom “hormonu szczęścia”, poprawiają wygląd skóry, włosów i paznokci, podnoszą poziom odporności organizmu, ułatwiają odchudzanie. Zwalczają też stany zapalne i dolegliwości układu kostno – szkieletowego. Także stały się niezastąpionym suplementem w życiu osób, dla którym zdrowie jest wartością najcenniejszą.

5075101034_fff6c2429b_b

Dobrą praktyką jest przyjmowanie suplementów diety po konsultacjach lekarskich – które wykażą niedobory w sposób profesjonalny, a nie – jak to się zwykle robi – “na oko” i według własnego uznania. Zarówno niedobory jak i nadmiary są szkodliwe dla zdrowia, zatem warto jest pamiętać o złotej zasadzie równowagi. Czyli, że dobre jest to, co jest dawkowane we właściwych ilościach. A także w jaki sposób jest dawkowane. Żaden suplement diety nie zadziała, jeśli będzie stosowany przez kilka dni. W tak krótkim czasie nie wykona swego zadania. Zanim organizm się nasyci suplementami, minie nieco czasu. Na pewno nie jest to tak, że znaczna poprawa jest widoczna z dnia na dzień. Warto jest pamiętać, że suplementy diety to znakomity wybór w profilaktyce wszelkich chorób, zwłaszcza cywilizacyjnych.

źródło: http://tanie-odzywki.pl/7-glutamina-i-hmb
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *