Search
niedziela 23 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Czym są usługi hostingowe?

Coraz częściej słyszy się o branży usług hostingowych. Co to takiego jest? Czym zajmują się specjaliści, którzy oferują usługi hostingowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba poznać termin hosting.

Jest to dzierżawienie powierzchni dysku oraz utrzymywanie plików najczęściej stron internetowych na serwerach specjalnie do tego celu przygotowanych. Serwer to po prostu komputer ze specjalnym oprogramowaniem i konfiguracją. Usługi hostingowe jednakże to nie tylko sprzedawanie powierzchni. Usługa hostingowa obejmuje także zapewnienie bezpieczeństwa plikom, danym oraz ochrona przed SPAMem. usługi hostingoweW skład usługi hostingowej wchodzi także konto pocztowe (jedno lub więcej).

Usługa hostingowa to także wsparcie techniczne ze strony biura obsługi klienta, gdzie zatrudnieni są administratorzy, którzy opiekują się serwerami. Po tym krótkim wstępie widać, że usługi hostingowe to zespół działań, które wspólnie tworzą ofertę. Decydując się na usługi hostingowe danej firmy pamiętajmy o pary parametrach, które trzeb wziąć pod uwagę. Kryteriów jest wiele. Dla niektórych może być najważniejsza cena, dla innych przestrzeń, dla innych uptime, czyli niezawodność serwera, dla jeszcze innych promocja usługi hostingowej łącząca na przykład pakiet hostingowy i domenę gratis do niego. Większość chce znaleźć złoty środek: niską cenę i niezawodność. Razem tworzą wysoką klasę usług hostingowych. Jeżeli usługa hostingowa będzie na odpowiednim poziomie, pojawią się także pozytywne opinie na temat firmy, które je oferuje.

Cały zakres usług hostingowych obejmuje także bardzo często rejestrację i przedłużanie domen, czyli nazw, pod którymi wyświetlają się strony internetowe. Najlepiej w jednej firmie rejestrować i domenę i wykupić hosting. Będziemy dostawać jedną fakturę do płacenia a w razie jakichkolwiek problemów będziemy zwracać się do jednej firmy.