Search
wtorek 25 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Czym są aplikacje internetowe

Z założenia aplikacje internetowe są programami komputerowymi, które pracując na jakimś serwerze, wykorzystując do tego przeglądarkę internetową komunikują się z użytkownikiem. Aplikacja internetowa ma więc działać z pośrednictwem przeglądarki internetowej, a dokładniej serwera WWW. Przykładem aplikacji internetowych może być serwis aukcyjny, sklep internetowy, portal społecznościowy, a także system zarządzania treścią, czy intranet.

Obecnie aplikacje internetowe mają niezwykle rozbudowaną funkcjonalność, która uprzyjemnia i ułatwia ludziom obcowanie z wirtualną rzeczywistością. Zarządzanie stronami stało się proste dzięki systemom zarządzania treścią, a obsługa klientów firmy sprawna za sprawą intranetu.

Zobaczmy, w jaki sposób aplikacje internetowe wspomagają użytkowników, którzy wybrali zakupy robione w wirtualnej rzeczywistości. Po pierwsze, obecnie witryny zakupowe są intuicyjne i proste w obsłudze. Mamy możliwość łatwego odnajdywania produktów nawet spośród bardzo bogatego asortymentu, dzięki zaawansowanym wyszukiwarkom na stronie, a także kierowania zapytań do obsługujących sklepy odnośnie dostępności produktów. Formularze zapytań, które umieszczone są na serwisach kierują zapytania do osób zajmujących się obsługą klientów, czyli nie jest konieczne wydzwanianie do sklepu, czy wysyłanie maili pod różne adresy podane na stronie.

Oprócz tego, że aplikacje internetowe zapewniają intuicyjne poruszanie się po sklepach i łatwe robienie zakupów, oferują znacznie więcej. Dzięki zaawansowanym technologiom wykorzystywanym do ich tworzenia, możemy w sklepach oprócz samych produktów, przeglądać forum zamieszczone na witrynie, czy dodawać komentarze do produktów po dokonanym zakupie. Co więcej, produkty promocyjne są wyróżnione, tak samo jak i nowości w sklepie, a rabaty, które przyznał nam sprzedający, naliczają się automatycznie, przy zatwierdzeniu dokonania zakupu. Wszystko to dzięki zapamiętywaniu kont użytkowników zarejestrowanych w serwisie.

Z jednej strony aplikacje internetowe ułatwiają robienie zakupów ludziom online, z drugiej zaś pomagają firmom w zarządzaniu danymi klientów, dokumentami. Doskonale wszyscy wiemy, że sprawy „papierkowe”, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej zawsze są najmniej przyjemną częścią prowadzenia własnej firmy. Trudno bezbłędnie zarządzać dokumentacją firmy. Bez systemu, który porządkowałby sprawy formalne, a także historię kontaktów z klientami, byłoby nam naprawdę ciężko prowadzić firmę, szczególnie taką o rozbudowanej strukturze, ze sporą bazą klientów i kontrahentów.

Właściwie trudno wyobrazić sobie, że jeszcze jakiś czas temu strony były właściwie wyłącznie informujące, a pierwsze sklepy w sieci mało funkcjonalne i niezbyt wygodne. Dzięki temu, że technologia internetu postępuje bardzo szybko, a aplikacje internetowe są rozbudowane, chętnie robimy zakupy w sieci, sprzedajemy online a także prowadzimy różnorodne firmy i zarządzamy firmowymi dokumentami. Sprawy „papierkowe” już nie straszą, ludzie znacznie ułatwili i ciągle ułatwiają sobie życie dzięki internetowi możliwościom z nim związanymi.