Search
czwartek 25 Kwiecień 2019
  • :
  • :

Czym nakarmić gryzonia?

Karma dla gryzoni… Co w niej takiego szczególnego, że te małe gryzące zwierzątka tak ją uwielbiają? Z wyglądu nie przypomina przecież żadnego wykwintnego dania. Wygląda bardziej jak zlepek chrupek z dodatkiem suszonych warzyw, ziół i owoców. Jednak na sam dźwięk jaki słyszą gryzonie, kiedy ich właściciel wsypuje te „chrupki” do ich miseczki, wszystkim aż uszy się trzęsą! W czym tkwi zatem jej fenomen? W tym przypadku tajemnica musi tkwić w smaku i aromacie, który wodzi na pokuszenie każdego królika, chomika, świnkę morską, czy szynszyla.  Dobra karma musi posiadać też odpowiednią, twardą strukturę, dzięki której, podczas jedzenia, gryzoń może naostrzyć sobie ząbki.

Każda karma powinna zawierać to, co z natury najlepsze. Starannie wyselekcjonowane składniki, mają nie tylko smakować, ale również odżywiać zwierzęta, dodając im energii na dalsze harce i wybryki. Muszą również pozytywnie wpływać na sierść futrzaka i sprawiać, że będzie piękna i błyszcząca.  Ponadto, nie może zawierać żadnych sztucznych składników, zapychaczy, ani konserwantów, które mogłyby zaszkodzić małym pupilom. Jedynie naturalne produkty powinny wchodzić w skład diety każdego gryzonia.

Uwaga! Karma uzależnia! Każdy zwierzak, który choć raz jej spróbował, nie może się już od niej oderwać. Czasem nawet świeżo zerwane warzywa, czy zioła nie są w stanie zastąpić im tej chrupiącej przyjemności . Jest to jednak bardzo nieszkodliwe uzależnienie, nie powodujące żadnych uszczerbków na zwierzęciu. Co najwyżej, na portfelu właściciela. Tylko jaki właściciel miałby serce pozbawić swojego ulubieńca podjadania jego ulubionych łakoci? Chyba taki nie istnieje. Jeśli nawet, to musiałby być pozbawiony uczuć. Przecież za tę wszechogarniającą miłość jaką zwierzęta obdarzają nas każdego dnia, należą im się wszystkie pyszności tego świata, takie jak chociażby popularne kolby dla gryzoni dostępne na www.firmatukan.pl.

Jest to bezwarunkowa miłość, chyba, że zwierzaki są bardziej przebiegłe niż nam się wydaje i tylko wykorzystują ludzką uległość, domagając się w ten sposób swojej ukochanej karmy! One też mają swoje różne triki, dzięki którym, zdobywają to, czego tylko zapragną. Te słodkie oczka, przymilanie się.. One już wiedzą, co chcą sobie tym zyskać. Bo jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi albo o pieniądze, albo…o jedzenie oczywiście. Zwierzęta, tak jak i ludzie, potrafią być prawdziwymi smakoszami. Tak jak i my, potrafią wybierać to, co uważają za smaczne, a odrzucać to, co kompletnie nie przypadło do ich gustu żywieniowego.

Smak tej karmy znają tylko gryzonie. Kto jej nigdy nie spróbował, ten się nie dowie, jaki niezwykły smak kryje w sobie! Pozostawmy lepiej to, co zwierzęce – zwierzętom, a to, co ludzkie -ludziom. Chociaż ludzie, tak jak chociażby króliki, lubią sobie czasem pochrupać. Lepiej jednak, niech zostaną przy chrupaniu marchewek, a swoim pupilom, niech podają ich ulubioną karmę. I wtedy każdy brzuszek będzie zadowolony.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *