Search
czwartek 25 Kwiecień 2019
  • :
  • :

Czy wedding planner to dobre rozwiązanie?

Ostatnio moi znajomi organizowali wesele swojej córki. Jak wiadomo z przygotowaniami jest wiele pracy a często nawet problemów. Trzeba zarezerwować hotel, zamówić zespół weselny i zająć się organizacją innych spraw około- weselnych. Często bywa tak że obowiązki związane z organizacją imprezy weselnej przerastają nasze możliwości i wtedy zaczynają się zgrzyty i utarczki nie tylko z osobami, które chcemy wynająć np. catering ale też pomiędzy osobami, które organizują przyjęcie weselne. Wtedy droga do imprezy weselnej staje się bardzo wyboista i pełna utarczek.

Wiele osób stara się to wszystko ogarnąć samodzielnie ale czy to dobry pomysł?

Ostatnimi laty całkiem modne staje się wynajmowanie osoby, która załatwia za nas praktycznie wszystkie obowiązki związane z organizacją wesela, ceremonii ślubnej a nawet tzw. poprawin (przyjęcia dzień po weselu). Tego typu usługi może nie są tanie ale z doświadczenia wiem że świetnie zdają egzamin. Szczególnie gdy pragniemy zorganizować specyficzne przyjęcie a nie standardową imprezę weselną. Taka osoba planująca nasze wesele zajmie się nie tylko organizacją samej ceremonii ślubnej. Dodatkowo pomoże nam wybrać dom weselny a nawet zorganizować zaproszenia dla gości w całkiem ciekawej formie. Dodatkowo należy wspomnieć że wedding planner to w wielu przypadkach także psycholog, który pomoże w dosyć nerwowych chwilach, które przeżywają państwo młodzi. Ostatnio nawet odbyła się konferencja w Warszawie, której motywem przewodnim było właśnie organizowanie ślubów i imprez weselnych. Zjawiło się na niej wielu “planerów”, którzy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami odnośnie organizacji różnego rodzaju impres okolicznościowych (nawet urodzinowych).

 

Ale wracamy do tematu ślubów i wesel.

Ważną zaletą takiego organizatora jest to że posiada on szerokie kontakty jeżeli chodzi o zespoły weselne, wodzirejów, domy weselne czy hotele. Taki planner może nam wynegocjować znacznie niższe ceny lub dodatkowe atrakcje i udogodnienia dla gości. Dzięki wynajęciu takiej osoby rodzina oraz bliscy młodej pary mogą cieszyć się chwila tak bardzo niepowtarzalną i wyczekiwaną przez wielu oraz oszczędzić sobie wielu stresów i niepotrzebnych przepraw i negocjacji cenowych.

A jak to wygląda z punktu osoby wykonującej zlecenie?

Nie jest to lekki kawałek chleba. To jest żmudna praca, którą poprzedzić musi kilka lat praktyki i często przykrych niespodzianek. Ale wynagrodzenie za ciężką pracę plannera rekompensuje mu trud włożony w przygotowania, naukę oraz tworzenie zaplecza biznesowego. Ze słyszenia wiem że jest to dosyć zamknięte środowisko, które nie chce za bardzo rozmawiać o swojej pracy aby nie zdradzać szczegółów i nie tworzyć sobie niepotrzebnej konkurencji. Odpowiadając na moje pytanie “Czy wedding planner to dobre rozwiązanie”? Odpowiedź brzmi TAK. Jest to świetna opcja dla osób, które są bardzo zajęte i nie mogą zbyt wiele czasu poświęcić na przygotowania. Ale też dla osób, które oczekują czegoś nowoczesnego, czegoś czego nie miał jeszcze nikt ze znajomych.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *