Search
sobota 25 Maj 2019
  • :
  • :

Czy przeprowadzka międzynarodowa może być ekologiczna?

W trakcie przygotowywania się do międzynarodowej przeprowadzki na naszej głowie jest naprawdę mnóstwo spraw, które musimy doprowadzić do szczęśliwego końca. Sama przeprowadzka jest tak naprawdę mało ekologiczna, jeśli szykujemy się do niej w sposób standardowy. Na świecie jest jednak coraz więcej osób, które poważnie podchodzą do spraw ekologicznych i starają się żyć w zgodzie z naturą. Jeśli należymy do takich osób to warto mieć świadomość tego, że także nasza międzynarodowa przeprowadzka może być dużo bardziej ekologiczna niż standardowo. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim zwracamy uwagę na to w co pakujemy rzeczy

Podstawą każdej przeprowadzki jest oczywiście pakowanie się. W przypadku przeprowadzki międzynarodowej (odwiedź) nie możemy sobie pozwoli na transport ratami, czyli dzisiaj przewozimy meble, jutro sprzęt RTV i AGD, a następnego dnia chociażby nasze ubrania. Musimy mieć więc mnóstwo pudeł do spakowania naszych rzeczy. Te wcale nie muszą być nowe. Aby spakować się ekologicznie warto wybrać się do pobliskich magazynów czy dużych sieci handlowych. Na pewno dostaniemy tam mnóstwo kartonów z odzysku w bardzo dobrym stanie. Możemy także popytać rodzinę czy znajomych. Ludzie mają mnóstwo starych pudeł po sprzętach gospodarstwa domowego. Ostatecznie pudła można używane kupować także w sieci. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele osób również myśli o ekologii i pozbywa się swoich pudeł przez internet jedynie za koszty ich wysyłki.

Wypełnienie pudeł

Podczas pakowania się ważne jest też wypełnienie pudeł. Uzupełniając pustą przestrzeń zmniejszamy bowiem ryzyko, że coś uszkodzi się w transporcie. Tutaj zamiast wykorzystywać do tego sztuczny granulat lub też styropian możemy znów iść w stronę recyklingu. Przeprowadzkę międzynarodową planuje się zazwyczaj miesiące przed jej nastąpieniem. Możemy więc spokojnie ogłosić rodzinie i znajomym, aby odkładali dla nasz wszystkie gazety i czasopisma. Dokładnie to samo robimy samodzielnie. Po kilku tygodniach zbierze nam się ich bardzo pokaźna ilość i z całą pewnością w zupełności wystarczy to do zrobienia wypełnienia kartonów.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *