Search
czwartek 25 Kwiecień 2019
  • :
  • :

Czy konsolidacja zobowiązań opłaca się?

Konsolidacja kredytów to właściwa metoda nade wszystko na pozbycie się problemów finansowych. Jak to działa? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż dłużnik, który w danym momencie posiada parę zobowiązań, ma możliwość dostania takiego kredytu, z którego pomocą będzie opłacał wszystkie kredyty. Ten produkt pożyczkowy został pomyślany przede wszystkim dla ludzi, którzy mają właśnie trudności ze stabilnymi spłatami zobowiązań finansowych, nawet wobec paru banków.

Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali kredytowej i pozwolić stanąć pożyczkobiorcom na nogi. W obrębie kredytu konsolidacyjnego dłużnicy mogą liczyć przede wszystkim na sprzyjający okres spłaty. W taki sposób comiesięczne raty poprzednich kredytów będą zmienione w jedną stałą ratę, która jest niższa, niż kwota rat wcześniejszych. Przy niższej racie jak i dłuższym czasie uregulowania kredytu, kredytobiorcy mają więc większe szanse na spokojną spłatę pożyczki. W momencie konsolidacji jedna rata płacona jest do jednego banku, w jakim wzięty został kredyt konsolidacyjny. Kredytobiorca nie trudzi się już spłacaniem poprzednich kredytów, ponieważ to bank po otrzymaniu raty zajmuje się przekazywaniem pozostałej części zadłużenia dla odpowiedniej instytucji. Ciężar spłacania poprzednich kredytów jest więc zdjęty z pożyczkobiorcy.

Czy jednak konsolidacja kredytów to rzeczywiście stosowna metoda ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca. Wydłużony termin spłaty skutkuje naliczeniem większych odsetek, które wędrują do banku. W ostatecznym rozrachunku pożyczkobiorcy posiadający kredyt konsolidacyjny ponoszą raczej wysokie koszta. Prócz tego istnieje kilka niewygodnych kruczków, na które w momencie konsolidacji należy zwrócić uwagę. W pierwszym rzędzie jest to prowizja, która do najmniejszych nie należy. Ewentualnie bank może zechcieć od interesanta kolejne zabezpieczenie w formie ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów należy przeliczyć wszystkie powiązane z tym koszta. Być może dodatkowe dopłaty powiązane z kolejnym kredytem będą mniejsze, niż konsolidacja. Warto także przeanalizować ranking pożyczek konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na którąkolwiek ofertę banku.

Wybór kredytu w tym przypadku jest najistotniejszy. Warto zerknąć na portale tematyczne i odszukać ranking najlepszych kredytów na serwisie Mój portfel. Na jego bazie jesteśmy w stanie znaleźć atrakcyjne kredyty konsolidacyjne. Należy również spojrzeć na treść umowy oraz różnej maści prowizje. Uzyskując takie informacje możemy być pewni, że znaleziony przez nas kredyt konsolidacyjny jest najtańszy.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *