Search
środa 19 Czerwiec 2019
  • :
  • :

Części do skutera

Bardzo często skuter traktujemy jako budżetową wersję motocykla. W większości przypadków myślimy o nim jedynie jako o tańszej wersje jednośladu, który jednocześnie nie wymaga od nas specjalnych uprawnień do kierowania nim. Zmieniło się to co prawda ostatnimi czasy po wejściu nowych przepisów prawnych dotyczących rozszerzenia uprawnień dla osób legitymujących się prawem jazdy kategorii B, jednak to wciąż skutery możemy spotkać częściej na naszych drogach niż motocykle do 125ccm.Jeżeli jednak skuter jest tańszy w zakupie od motocykla, to czy części do niego i jego potencjalne naprawy również będą oszczędnością dla naszego portfela? Czy istnieją jakieś sposoby, aby ciąć koszty użytkowania jeszcze bardziej nie tracąc przy tym jego bezawaryjności (w przypadku używania najtańszych części), czy też bezpieczeństwa jego użytkowania?

Części, części!
Części do skuterów nie stanowią już dzisiaj żadnego wyzwania – znajdziemy je w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym. Jeżeli tylko jesteśmy właścicielem krajowego produktu, gdzie warte polecenia są chociażby skutery Romet, czy też innego markowego skutera – z częściami nie powinno być żadnego problemu. Jedyne trudności możemy spotkać w przypadku chińskich skuterów, których rozwiązania konstrukcyjne dość często odbiegają od europejskich odpowiedników, a jednocześnie ciężko o autoryzowane punkty zajmujące się dystrybucją ich podzespołów. Z tego też powodu zakup części do najtańszych, chińskich skuterów może wiązać się z koniecznością ich indywidualnego zamawiania i długim czasem oczekiwania.

Ceny?
Jak wyglądają jednak ceny części do skuterów? Większość elementów nie powinna przekroczyć kilkuset złotych (mowa tutaj o częściach oryginalnych do skuterów marki Romet). W przypadku części typowo eksploatacyjnych, jak chociażby związanych z układem hamulcowym, są to znacznie mniejsze pieniądze. Warto jednak porównać cenę poszczególnych części w kilku sklepach zajmujących się handlem częściami do skuterów, gdyż ich marże narzucane na każdy produkt mogą różnić się nawet o kilkaset procent! Tym samym nasze oszczędności mogą być spore przy potencjalnym zakupie kilku podzespołów.

Internet?
Rozwiązaniem pozwalającym na zakup tańszych części do skuterów, jest również Internet. Za pośrednictwem sieci jesteśmy w stanie kupić nie tylko znacznie taniej i odebrać części od kuriera pod własnymi drzwiami, ale również bardzo często mamy znacznie większy wybór producentów podzespołów, czy też krótsze czasy realizacji zamówień niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Jednym z elementów polecanych do zakupu przez Internet, są opony do skutera – przy zakupach Internetowych możemy być pewni ich świeżości, a zatem sporej miękkości gumy, która przekłada się na przyczepność opon. W przypadku sklepów stacjonarnych, które nie mają zbyt dużego ruchu, opony do skutera mogą leżeć na zapleczu przez dłuższy czas – guma się jednak starzeje, a na jej właściwości wpływa także nieodpowiednie przechowywanie opon. Ciężko jednak o dobre warunki do przechowywania opon na zapleczu małego sklepu…

 

źródło: http://maxmoto.pl/kaski-dla-dzieci,c416.html

 
Jedna odpowiedź “Części do skutera

  1. adi

    pamietajmy tylko by nie dać się zwariować niskim cenom i wybierać markowe części z pewnych źródeł. lepiej kupić raz a porządną część niż wymieniać co chwilę i tracić czas

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *